Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemės ūkio ministerija dėl M. K. Čiurlionio fondo kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

Žemės ūkio ministerija, reaguodama į ūkininkų kreipimąsi - skundą dėl M. K. Čiurlionio fondo klaidinimo, prisidengiant valstybės institucijomis, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar fondo veikoje nėra nusikalstamos veikos požymių.

ELTA primena, kad gyventojams iš įvairių šalies vietų pranešant, kad Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM), Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) darbuotojais prisistatantys asmenys įžūliai reikalauja nemenkomis sumomis paremti neaišku tikrą ar fiktyvų „M. K. Čiurlionio fondą“, NMA IR ŽŪM kovą pranešė, kad tai tėra apgaulė.

„ŽŪM, NMA ir institucijų darbuotojai niekada neprašė ir neprašo žemdirbių finansiškai paremti kokią nors organizaciją ar iniciatyvą. Taip pat niekada nežadėjo ir nežada jokios „pagalbos“ spręsti kokias nors problemas mainais į tokią paramą“, - teigia žemės ūkio ministro patarėja Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

ŽŪM duomenimis, paskambinusi pasirinktam ūkininkui tariamai egzistuojančio „M. K. Čiurlionio fondo“ direktore prisistatanti Julija Sakalauskaitė nurodo, kad veikia su ŽŪM, NMA, kitų valdžios institucijų ar jų darbuotojų žinia ir pakviečia susitikti gyvai.

Tokio susitikimo metu ūkininkams primygtinai duodama čia pat pasirašyti paramos sutartį, o mainais žadama įvairi pagalba, „jei yra ar iškiltų įvairių problemų“.

Pateikiamuose pasirašyti dokumentuose nurodytas „M. K. Čiurlionio fondas“ ir „M. K. Čiurlionio fondo investicijos“. Juose ūkininkams už tam tikrą sumą, kuri svyruoja nuo 750 eurų iki 25 tūkst. eurų, siūloma tapti fondo „bendraminčiu“, „draugu“, „bičiuliu“, „rėmėju“, „globėju“ arba „auksiniu globėju“.

„Pati sulaukiau ne vieno ūkininko nusistebėjimo, kokie ten ministerijos žmonės ir dėl ko žada atvažiuoti. Susitikimuose kone šantažuojama paremti fondą, jei nenorima turėti problemų su kokia nors įstaiga, vardijami pažįstami vadovai ar politikai. Tokie veikimo būdai apgailėtini ir, panašu, nusikalstami“, - sako V. Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Pasak jos, ūkininkai pasakoja, kad kartais į tokius susitikimus atvyksta ir kai kurie politikai, dirbantys tiek savivaldoje, tiek nacionalinėse institucijose. Patarėjos teigimu, kai kurie ūkininkai žada dėl tokių veiksmų kreiptis į teisėsaugą.

V. Jankauskaitė-Milčiuvienė pataria gyventojams, kurie sulauks panašių skambučių, vengti susitikti su galimais apsišaukėliais, o jeigu jie pasirodytų, kreiptis į policiją.

Rekomenduojami video