Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vytauto parkas kursto aistras

Visai neseniai sutvarkytas Vytauto parkas kėdainiečius, rodos, turėtų tik džiuginti. Sutvarkyti takeliai, paklotos trinkelės, įrengta vaikų žaidimų aikštelė, fontanas. Rodos, būtų puiki vieta poilsiui ir laisvalaikiui. Tačiau žmonės žeria priekaištus, o labiausiai nusivylę tie, kurie gyvena prie pat parko. Nusiskundimai visokie – tiek pradedant nuo to , kad prakas įrengtas netinkamoje vietoje, prie pat kelio, kur gausu pravažiuojančių ir orą teršiančių automobilių, teik dėl per arti esančių daugiabučių, teik dėl galimai nekokybiškai atliktų darbų, tiek parke leidžiančių laiką žmonių triukšmavimo. Savivaldybės atstovai gūžčioja pečiais – sunku suprasti, kodėl žmonės tokie nepatenkinti puikia poilsio vieta. Tačiau gal žmonių skundai ne iš piršto laužti, juolab, kad jie turi tendenciją kartotis?

Neapgalvota automobilių parkavimo problema

Viena iš didžiausių problemų, kad prieš įgyvendinant šį projektą, nebuvo apgalvota, kur čia atvykstantiems reikėtų parkuoti automobilius. Vytauto parkas atskiros automobilių stovėjimo aikštelės neturi. Atvykę į parką pasivaikščioti žmonės automobilius palieka arba prie J. Basanavičiaus gatvėje esančios parduotuvės „Maxima“, arba statosi automobilius Respublikos gatvėje, arba važiuoja tiesai į daugiabučių namų kiemus.

Į parką atvykusios mamos su vaikais dažnai nori pasilikti automobilį arčiau laisvalaikio leidimo vietos, tačiau čia dažnai kyla konfliktai su aplinkinių namų gyventojais.

Štai J. Basanavičiaus g. 130 namo bendrijos pirmininkas Antanas pasakoja, kad vasaros vakarais namo gyventojai neranda kur pasistatyti automobilių, mat visas namo kiemas būna užgrūstas parko lankytojų transporto priemonėmis.

„Vasarą, kai parkas lankomas pilnu pajėgumu, mes patys neturime kur statytis automobilių, nes parko lankytojai mūsų vietose pasistato mašinas. Yra konfliktų kilę.

Sakome, kad tai mūsų namui priklausanti aikštelė, o parko lankytojai sako, kad neturi kur kitur statyti automobilių.

Pamenu, dar su buvusiu meru Sauliumi Grinkevičiumi kalbėjome – parką padarė, o infrastuktūros nesugalvojo. Bet niekam nebuvo įdomu. Sakė tada – tegul prie „Maximos“ statosi. Bet žmonės su vaikais atvažiuoja, jei mama viena su pora vaikų, gal nenori per didžiausią miesto gatvę eiti, norisi arčiau tą automobilį pasistatyti, kad saugiau būtų.

Šalimais dykvietė, laukai didžiausi, kodėl ten nepadarius aikštelės ir nepaskyrus parko lankytojams jos?“, – svarstė bendrijos pirmininkas.

Vis dėlto, kai kurie gyventojai mano, kad aikštelė, nors ir palankiai įvertinta daugiabučių namų gyventojų, gali sukelti savų problemų – pavyzdžiui, joje vakarais ir naktimis rinktųsi jaunimas, triukšmautų, o tai sukeltų kitokias problemas to kvartalo gyventojams.

Vaikams skirtuose žaidimų nameliuose vasaros vakarais, pasak gyventojų, dažnai renkasi visai ne vaikai. Maža to, paskui save palieka kalnus šiukšlių. / Skaitytojos Gretos nuotr.

Vaikams skirtuose žaidimų nameliuose vasaros vakarais, pasak gyventojų, dažnai renkasi visai ne vaikai. Maža to, paskui save palieka kalnus šiukšlių. / Skaitytojos Gretos nuotr.

Tvarkos mažaiAntanas atkreipė dėmesį ir į tai, kad parke dažnai laiką leidžia visai ne vaikai – vakarais ten renkasi mėgstantieji išgerti. Maža to, vasarą po jų namo langais būna pastatyti kilnojamieji tualetai.

„Be to, keturis mėnesius tualetai būna po mūsų namo balkonais. Buvo net taip, kad žmonės pas vienus namo gyventojus atvažiavo į svečius, jie išėjo į balkoną, o po nosimi – du biotualetai stovi.

Būna, vyrukai pageria ir paskui kelnes nusimovę po langais laksto.

Tualetai tikrai akis bado, baisu.

Vaikų nameliuose visą vasarą geriama, baliai vyksta“, – piktinosi bendrijos pirmininkas pridurdamas, kad parke dažnai renkasi paaugliai, kurie nesibodi ir į daugiabučius užeiti, o užėję sugadinti inventorių.

Pasak jo, praeitą vasarą parke šėlę paaugliai vėliau sugadino namo liftą, o paskui lipo ant namo stogo darytis asmenukių. Neapsikentę gyventojai iškvietė policijos pareigūnus, tačiau jiems atvykus, jau buvo per vėlu kaltininkus surasti.

Apie tai, kad vaikų žaidimų nameliuose dažnai laiką leidžia visai ne vaikai, kalba daugelis.

„Jūs pradžiai tą parką sutvarkykite, nes jau kiaulidė padaryta. Nameliai pilni šiukšlių, apipaišyti, vanduo visur ant trinkelių stovi – gėda“, – taip socialiniame tinkle rašo Darius.

Tiesa, kas rytą parkelis sutvarkomas – bent taip rašo Jurgita: „Seniūnijos darbuotojai tikrai šaunuoliai, ankstyvą rytą surenka šiukšles, iššluoja, tik kas iš to, man jų darbo gaila“.

Prižiūri ir kameros, ir viešosios tvarkos specialistai

Tuo tarpu mero patarėja Jorūnė Liutkienė teigia, jog parkas yra prižiūrimas tiek stebėjimo kamerų, tiek savivaldybės Viešosios tvarkos specialistų.

„Parke yra tiek apsaugos priemonių, kiek yra įmanoma: pastatyti ženklai, draudžiantys per fontaną važinėti riedučiais, dviračiais, paspirtukais – šių taisyklių turi būti laikomasi.

Siekiant užtikrinti žemės sklypo lankytojų saugumą, buvo įrengtos trys vaizdo stebėjimo kameros. Jomis vaizdas nuo 2019 m. birželio 11 d. stebimas visą parą.

Nuo 22 valandos, prasideda visiškos ramybės metas, išjungiamas fontanas.

Parke tvarką prižiūri Kėdainių miesto seniūnija.

Šiltuoju metų laiku šioje vietoje lankosi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius, jo specialistai, kurie siekia užtikrinti tvarką ir ramybę. Pastebėjus neteisėtus asmenų veiksmus visada yra informuojama policija“, – komentavo J. Liutkienė pridurdama, kad policijos pareigūnai į parką kviesti buvo 11 kartų, tačiau vos vieną kartą buvo nustatytas pažeidimas ir surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

„Jeigu gyventojai pamato pažeidimus tokius kaip girtuoklystė, muštynės ir kiti dalykai, reikia iš karto kreiptis į policiją – jie yra arčiausiai ir reaguoja greičiausiai, neretu atveju nelaimei kelią galima užkirsti ir tai gali padaryti tik tie žmonės, kurie mato pirmieji ir laiku praneša. Policija visada sureaguos“, – neabejingais ragina būti pašnekovė.

Svarstys dėl vietos

Mero patarėja teigia, kad biotualetai šalia parko atsirado įsiklausius į parko lankytojų prašymus. Tiesa, vietą, taip piktinančią J. Basanavičiaus 130 namo gyventojus, parinko savivaldybės Architektūros skyriaus darbuotojai.

„Į visus pageidavimus dėl parko savivaldybė atsižvelgia. Visi žmonių prašymai registruojami ir stengiamasi į juos reaguoti, padėti išspręsti kilusias problemas.

Mamos į mus kreipėsi dėl tualetų vaikams – tad juos seniūnija ir pastatė.

Tualetų vietą parinko Architektūros skyrius – taip, kad būtų visiems patogu. Pavasarį dar kartą paprašysime įvertinti vietos tinkamumą“, – pažadėjo mero patarėja.

Aikštelės nebus

Tiesa, teks nusivilti tiems, kurie tikėjos, kad galbūt parko lankytojams atsiras papildoma aikštelė automobilių statymui.

„Šiuo metu kitos automobilių stovėjimo aikštelės tikrai savivaldybė negali padaryti, nes tai susiję ne tik su vieta, bet ir su eismu, ir su ES finansavimo numatytais reikalavimais, ir su pinigais. Toje vietoje infrastruktūra yra pakankamai gerai išspręsta ir išvystyta“, – tikina J. Liutkienė.

Ne visiems tenka laimė po langais turėti sutvarkytą parką – tikina mero patarėja prašydama gyventojų supratimo. Veikiausiai padėtis parke pasikeis tik tuomet, kai patys žmonės ims elgtis atsakingiau. Saugos visų krašto gyventojų turtą, o netinkamai besielgiančius sudrausmins.

 

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video