Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vyriausybės sprendimas dėl migrantų – draus judėti šalies viduje, apribos teises

Nenutrūkstantį nelegalių migrantų srautą iš Baltarusijos Vyriausybė ketina spręsti griežtindama įstatymus, susijusius su prieglobsčio prašytojų judėjimu ir teisėmis Lietuvoje. Šiais pakeitimais siekiama iki 10 dienų sutrumpinti migracijos procedūras.

„Akivaizdu, kad prieš Lietuvą yra vykdomas hibridinis karas. Neteisėtas migracijos įrankis yra viena iš priemonių. Gegužės mėnesį turėjome tik 70, birželį – 500, liepos mėnesį – virš 800 neteisėtų migrantų. Įstatymų pakeitimų tikslas, suvaldyti neteisėtos migracijos srautus ir jų keliamas iššūkius“, – Vyriausybės posėdyje penktadienį sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pasak ministrės, siekiama, kad priėmus įstatymo pakeitimus migracijos procedūros sutrumpėtų iki 10 dienų. Seimo prašo griežtinti įstatymą Įstatymo dėl Užsieniečių teisinės padėties pakeitimuose nuspręsta išplėsti nuostatas dėl prieglobsčio prašytojų apgyvendinimo galimybės, taip pat – neleisti jiems laisvai judėti po Lietuvos Respublikos teritoriją.


Taip pat įtvirtin

ta, kad esant dėl masinio užsieniečių antplūdžio paskelbtai ekstremaliajai situacijai migrantų įstatyme numatytos teisės gali būti laikinai ribojamos, jeigu jų negalima užtikrinti dėl objektyvių priežasčių, išskyrus teisę į materialines priėmimo sąlygas ir būtinąją pagalbą.

Nustatyta, kad nelydimų nepilnamečių prieglobsčio prašytojų ir prieglobsčio prašytojų, kurie buvo kankinti, išprievartauti ar patyrė kitokį sunkų psichologinį, fizinį ar seksualinį smurtą, prašymai suteikti prieglobstį, paskelbus ekstremaliąją situaciją dėl masinio užsieniečių antplūdžio, galės būti nagrinėjami skubos tvarka. Siekiant efektyviau kovoti su prieglobsčio prašytojų antrine migracija ir mažinti paskatas piktnaudžiauti prieglobsčio procedūra, leidžiama sulaikyti prieglobsčio prašytojus, jei jie į Lietuvos Respublikos teritoriją atvyko neteisėtai kirsdami sieną.

Vyriausybei pritarus, šie įstatymo pakeitimai kitą savaitę bus pateikti Seimo neeiliniame posėdyje ir prašomi priimti ypatingos skubos tvarka. Nuo ketvirtadienio ryto iki penktadienio ryto pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 37 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusius migrantus, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Rekomenduojami video