Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vyriausybės plane – nauji karantino švelninimai: štai kas keisis

Vyriausybė trečiadienio posėdyje rengiasi švelninti karantino sąlygas. Tarp numatomų pakeitimų – masiniai renginiai, kai juose dalyvauja ne daugiau nei 10 žmonių, atnaujinama turgaviečių veikla, planinių procedūrų leidimas gydymo įstaigose bei leidimas išvykti iš šalies.

Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja, kad apsaugančias veido kaukes turėtų dėvėti vyresni nei 6 metų amžiaus vaikai. Jos būtų neprivalomos sportininkams pratybose, esant už gyvenamosios vietovės, kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus.

Taip pat veido apsauga nebūtų būtina automobiliuose, kai yra tik vairuotojas ar artimieji giminaičiai, įtėviai, įvaikiai, globėjai ir rūpintojai. Ketinama atnaujinti skrydžių maršrutus, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė, gavusi užsienio reikalų ministro siūlymą. Taip pat ketinama leisti Europos klubų komandinių sporto šakų turnyrams besirengiančių sportininkų aukšto meistriškumo sporto pratybas, taip pat – laisvalaikio užsiėmimus atviroje erdvėje, individualias sporto veiklas.

 Masinius renginius Vyriausybė, kaip rašoma nutarime, leis tik su išlyga, „kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 10 dalyvių ir užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų“.

Taip pat ketinama leisti veikti turgavietėms. Galiausiai Vyriausybė ketina leisti gydymo įstaigoms teikti planines paslaugas, tačiau jos turės užtikrinti, kad būtų valdomi pacientų srautai, infrastruktūra, materialieji bei žmogiškieji ištekliai.

Pats A. Veryga žurnalistams antradienį sakė, kad net ir atnaujinus planines paslaugas šios vyks kitaip nei iki šiol. „Gyvensime labai specifiniu režimu. Anksčiau sveikatos sistema buvo iš dviejų dedamųjų – skubiosios ir planinės pagalbos. Dabar bus trys dedamosios – planinė, Covid-19 rezervas ir skubi pagalba. Gydymo įstaigos privalės išlaikyti tam tikrą rezervą, jei įvyktų panašios bangos, protrūkiai. Sistema yra persitvarkiusi, persijungusi į kitą režimą. Taigi nebūtinai bus ta antra banga, bet jam ruošiamės“, – kalbėjo jis.

Pirmadienį ministras yra informavęs, kad jau yra parengtos rekomendacijos, kaip turėtų būti atnaujinamos platininės medicinos paslaugos. Preliminariai šias paslaugas planuojama pradėti teikti nuo gegužės 4 d. Tačiau antradienį jis patikslino, kad svarstoma tikslios datos nenurodyti ir įstaigoms leisti veikti tada, kai bus pasiruošusios, susitvarkiusios srautus ir gavusios leidimą dirbti iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.

Nuo pirmadienio Lietuvoje pradėjo galioti švelnesnės karantino sąlygos – su tam tikrais ribojimais dirbti leidžiama lauko kavinėms, grožio salonams, kultūros ir laisvalaikio įstaigoms, galima bus sportuoti lauke, tikintiesiems duris atvers bažnyčios. Atidaroma ir daugiau darželių, jie priims tik fiziškai į darbus grįžti turinčių tėvų vaikus.

 

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video