Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vyriausybė švelnina karantiną: leido dirbti visoms parduotuvėms su atskiru įėjimu, muziejams ir galerijoms

Vyriausybė leido nuo pirmadienio, kovo 15 d., dirbti visoms parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, nepriklausomai nuo jų ploto, atidaryti muziejus ir galerijas, laikantis papildomų saugumo reikalavimų.

Dirbti taip pat galės visi kioskai, išskyrus tuos, kurie yra turgavietėse.

Parduotuvėse vienam klientui turės būti skiriamas ne mažesnis nei 20 kv. metrų plotas arba aptarnaujamas vienas klientas.

Taip pat leista atidaryti muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves. Bilietai juose galės būti platinami tik elektroniniu būdu. Vienam lankytojui turės tekti ne mažesnis nei 30 kv. metrų plotas, lankytojai galės ateiti ne daugiau kaip po du, nebent yra iš vienos šeimos.

Kaip posėdyje sakė premjerė Ingrida Šimonytė, iš pradžių planuota, kad kultūros objektai atsivers kaip bandomieji projektai, bet po pasitarimo nuspręsta, kad jų atsivėrimas bus „universali nuostata pagal reikalavimus, kuriuos nustatys operacijų vadovas“.

Konkrečius reikalavimus sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys numatys artimiausiomis dienomis.

Taip pat nustatyta, kad tarpmiestiniame ir priemiestiniame transporte leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip vieno metro atstumu, o miesto transporte leidžiama užimti sėdimas ir stovimas vietas, jei užtikrinamas ne mažesnis kaip vieno metro atstumas tarp asmenų.

Šie pakeitimai įsigalioja nuo kovo 15 dienos.

Rekomenduojami video