Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vyriausybė pritarė siūlymui pasienio ruože mėnesiui įvesti nepaprastąją padėtį

Vyriausybė antradienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pasienio su Baltarusija ruože įvesti nepaprastąją padėtį.

„Tikrai yra aiškios prielaidos skelbti nepaprastąją padėtį, nes yra grėsmė ir mūsų konstitucinei sąrangai, ir visuomenės rimčiai, ir nacionaliniam saugumui“, – Vyriausybės posėdyje teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministrės teigimu, nepaprastąją padėtį siūloma įvesti pasienio ruože su Baltarusija ir 5 kilometrus nuo jo bei neteisėtų migrantų apgyvendinimo objektuose. Projekte, kuriam pritarė Ministrų Kabinetas, numatomas nepaprastosios padėties įvedimo terminas – 1 mėnuo.

„Projekto tekste yra numatomas priemonių kompleksas, skirtas apginti mūsų sieną: nuo sienos apsaugos stiprinimo, nustatant neleidimo neteisėtiems kirtimams imperatyvą, taip pat judėjimo ribojimai pasienio ruože ir plius 5 kilometrų atstume, susirinkimų ribojimai, numatyti yra ir komunikacijos ribojimai neteisėtų migrantų apgyvendinimo centruose. Ir, žinoma, didesnis kariuomenės įtraukimas“, – sakė A. Bilotaitė.

„Mes manome, kad toks sprendimas yra tikrai proporcingas šiandienos situacijai“, – pridūrė ji.

Premjerė Ingrida Šimonytė plačiau paaiškino, kokie ribojimai galėtų būti taikomi pasienio ruožuose įvedus nepaprastąją padėtį.

„Siūlymas yra, kad mobilusis ryšys ir internetas būtų prieinamas tam, kad būtų komunikuojama iš esmės su valstybės institucijomis. Tai yra tol, kol žmogus yra čia, kol yra svarstomas jo prieglobsčio prašymas, kol yra kažkokie kiti praktiniai poreikiai, bet kitoms reikmėms – ne“, – sakė I. Šimonytė.

Pasak jos, taip pat būtų ribojamas patekimas į specialaus režimo pasienio ruožą.

„Žmonės negalėtų to daryti be VSAT leidimo. Tiesiog būtų taikomas specialus režimas platesniame ruože“, – žurnalistams Seime paaiškino premjerė.

„Ilgesnis atstumas nuo pasienio ruožo yra reikalingas tam, jeigu būtų didesnis srautas žmonių įvairesnėse vietose ir mes stiprintume pajėgas. Vis tiek siena yra labai ilga ir pajėgos visais atvejais bus ribotos, todėl to specialaus režimo galbūt reikia platesniame ruože nei yra nustatyta“, – detalizavo ji.

Projektu siūloma, kad neteisėtai į Lietuvos Respublikos teritoriją patekusiems ir (ar) Lietuvos Respublikos institucijų paskirtose užsieniečių apgyvendinimo vietose esantiems užsieniečiams Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų sprendimu būtų ribojama teisė susirašinėti, vykdyti pokalbius telefonu ir kitaip susižinoti, naudojant prieigą prie mobilaus ir interneto ryšio, prireikus apribojant galimybę naudotis ryšio priemonėmis, išskyrus atvejus, kai toks asmuo naudodamasis šiomis priemonėmis kreipiasi į Lietuvos valstybės institucijas ir įstaigas.

Taip pat siūloma, kad neteisėtai į Lietuvos Respublikos teritoriją patekusiems ar užsieniečių apgyvendinimo vietose esantiems užsieniečiams draudžiama gauti ir skleisti informaciją, išskyrus atvejus, kai toks asmuo kreipiasi į Lietuvos valstybės institucijas ir įstaigas.

Gyventojams siūloma apriboti ir galimybę patekti į teritoriją, kurioje įvesta nepaprastoji padėtis, taip pat šioje teritorijose deklaruoti gyvenamąją vietą. Taip pat siūloma asmenims riboti galimybę organizuoti ir rinktis į susirinkimus teritorijose, kuriose įvesta nepaprastoji padėtis.

Vyriausybei pritarus, siūlymui dar turės pritarti Seimas. Ministrų Kabinetas apsisprendė kreiptis į Seimo pirmininkę su prašymu, kad projektas kuo greičiau būtų registruotas Seime.

Parlamento opozicija skeptiškai vertina nepaprastosios padėties įvedimą.

Apie tai, kad bus siūloma įvesti nepaprastąją padėtį pasienio savivaldybėse, pirmadienį pranešė vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė. Pasak jos, toks žingsnis būtų kaip reakcija į sudėtingą situaciją Lenkijos pasienyje su Baltarusija.

Rekomenduojami video