Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vyriausybė pritarė naujos redakcijos Dainų švenčių įstatymui

Vyriausybė trečiadienį pritarė Kultūros ministerijos pateiktam Dainų švenčių įstatymo pakeitimo įstatymo projektui.

Kultūros ministerijos iniciatyva nuspręsta peržiūrėti 2007 m. priimtą Dainų švenčių įstatymą, kad jis kuo labiau atitiktų šių dienų realijas ir aktualijas. Pasak ministerijos, naująja įstatymo redakcija siekiama numatyti efektyvesnes dainų ir šokių švenčių tradicijos išsaugojimo, tęstinumo ir plėtros bei dainų švenčių organizavimo priemones, detaliau reglamentuoti kompetencijų pasiskirstymą ir funkcijas tarp institucijų, atsakingų už dainų ir šokių švenčių tradicijos išsaugojimą, taip pat suteikti finansines garantijas šventės tradicijų tęstinumui.

„Dainų ir šokių šventės yra itin svarbi mūsų nematerialiojo kultūros paveldo dalis. Tai ne tik iš kartos į kartą perduodama tradicija, gyvuojanti jau beveik šimtmetį, bet ir reikšminga mūsų tapatybės dalis – tai, kuo esame unikalūs pasaulyje. Todėl dedame visas pastangas, kad ši tradicija žengtų koja kojon su laikmečiu, kad jį atitiktų ir kad būtų išsaugota ateičiai“, – sako kultūros viceministras Albinas Vilčinskas.

Įstatymo projekte, kaip teigiama Kultūros ministerijos pranešime, aiškiau apibrėžtos, papildytos bei nustatytos naujos institucijų funkcijos, išplėstas jų sąrašas, Lietuvos nacionalinis kultūros centras (LNKC) įpareigotas teikti ataskaitas Dainų švenčių tarybai ir Dainų švenčių tarpinstitucinei komisijai.

Dėmesys taip pat skirtas mėgėjų meno kolektyvams: įteisintas jų aprūpinimas tautiniais, archeologiniais, istoriniais kostiumais ir muzikos instrumentais, kategorijų suteikimas mėgėjų meno kolektyvams, jų skatinimas. Taip pat apibrėžtos Lietuvos dainų šventės, Lietuvos moksleivių dainų šventės, Lietuvoje vykstančios Baltijos šalių studentų dainų ir šokių šventės „Gaudeamus“ sandaros, numatyta, kad šių dainų švenčių renginiai būtų viešinami visose Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programose, svetainėse ir tinklalaidėse. Siekiant efektyviau suderinti skirtingų valstybės ir savivaldybių institucijų indėlį ir veiksmus, įtvirtintos naujos nuostatos, įpareigojančios LNKC ir Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, savivaldybes, kuriose vyksta dainų švenčių renginiai, spręsti klausimus, susijusius su dainų švenčių dalyvių apgyvendinimu, maitinimu.

Dainų švenčių įstatymo projektą rengė darbo grupė, kurioje dalyvavo Kultūros, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, LNKC, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos kultūros centrų asociacijos, asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“, Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybių atstovai.

Artimiausia Lietuvos dainų šventė vyks 2024 m., minint šios UNESCO Reprezentatyviajame žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąraše esančios tradicijos 100-metį.

Rekomenduojami video