Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vyriausybė planuoja pratęsti ir švelninti karantiną: leistų dirbti odontologams

Vyriausybė karantiną ketina pratęsti iki gegužės 31 dienos, tokį sprendimą trečiadienį svarstys ministrų kabinetas. Kartu Vyriausybės posėdyje bus sprendžiama, kaip dar švelninti karantino sąlygas nuo gegužės 18 dienos.

Vyriausybės projekte, kurį numatoma svarstyti trečiadienį, siūloma leisti veikti visiems darželiams ir ikimokyklinėms grupėms. Taip pat siūloma leisti atnaujinti veiklą visoms grožio paslaugoms: kūno priežiūros, soliariumo, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kt.

Nuo tos pačios dienos planuojama leisti atsidaryti odontologijos paslaugų tiekėjams, leisti lankyti pacientus sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka, leisti vyrams dalyvauti gimdyme.

Siūloma leisti renginius iki 30 žiūrovų atvirose erdvėse, jeigu užtikrinamas saugus atstumas tarp asmenų ar jų grupių ir renginys vyksta be pertraukų.

Renginyje turi būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis kaip 2 m atstumas tarp asmenų.

Taip pat ketinama leisti sportuoti lauke ir dalyvauti treniruotėse sporto klubuose. Sporto treniruotėse gali dalyvauti ne daugiau nei šeši asmenys, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.

 Nuo gegužės 11 dienos siūloma leisti vykdyti visų rūšių transporto priemonių praktinio vairavimo mokymus, laikantis visų būtinų higienos reikalavimų.

Dar nuo gegužės 11 d. siūloma leisti organizuoti užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminus (įskaitas) asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas, jeigu egzamine dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų bei užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų.

Taip pat nuo gegužės 15 d. ketinama leisti laisvai judėti Baltijos šalių piliečiams be privalomosios dviejų savaičių izoliacijos. Tačiau asmenims, grįžtantiems iš kitų užsienio šalių išlieka prievolė izoliuotis dviem savaitėms. Iš Lenkijos be privalomos dviejų savaičių saviizoliacijos nuo gegužės 11 d. ketinama leisti atvykti dirbantiems, studijuojantiems ir ūkininkams.

 

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video