Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
VSAT išplatino vaizdo įrašą: užfiksavo tikrą provokatorių „spektaklį“

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) trečiadienį pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame Baltarusijos provokatoriai surengė tikrą „spektaklį“.

VSAT teigimu, provokatoriai Baltarusijos pareigūnams pasakoja, kaip juos neva mušė ir žalojo Lietuvos pasieniečiai. „Šįkart sugadinsime dieną Baltarusijos propagandistams, nelauksim jų melagienų ir viską papasakosim patys. Štai taip Baltarusijos pareigūnų paruošti 4 migrantai – provokatoriai įeina į Lietuvos teritoriją, tačiau niekur neskuba. Paaiškėja, kad jie lūkuriuoja Lietuvos pasieniečių, kurie pasirodo netrukus. Provokatoriai grįžta atgal į Baltarusijos pusę ir čia prasideda spektaklis. Baltarusijos pareigūnų filmuojami „nuskriausti“ migrantai emocingai pasakoja, „kaip juos mušė ir žalojo Lietuvos pareigūnai“.

  Eilinį „įrodymą apie Lietuvos pasieniečių žiaurumą“ užfiksavę Baltarusijos pareigūnai kartu su aktoriais pasišalina į savo teritorijos gilumą.“ Lietuva reaguos į Baltarusijos provokaciją pasienyje, sako Seimo NSGK pirmininkas Baltarusijos pareigūnų veiksmai pasienyje, kai 12 jų pateko į mūsų šalies teritoriją, yra provokacija, į ją Lietuva reaguos, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

„Pamokos iš tikrųjų yra aiškios – bus nota, taip pat, matyt, bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes šie žmonės stūmė nelegalius migrantus – tai yra jau nelegalios migracijos organizavimas – tai bus teisiniai procesai pradėti“, – BNS sakė jis.

„Ir, aišku, paskelbta sustiprinta parengtis, turint galvoje įvairias provokacijas, kurios galimos, tikėtinos, bet kontroliuojamos“, – pridūrė komiteto pirmininkas.

Vidaus reikalų ministerija antradienį pranešė, kad Baltarusija įvykdė provokaciją, kai valstybės sieną neteisėtai kirto ir į Lietuvos teritoriją pateko 12 baltarusių pareigūnų. Šalčininkų rajone Baltarusijos jėgos struktūrų atstovai su skydais ir riaušėmis malšinti skirta ekipuote prievarta įstūmė 35 migrantų grupę ir patys įžengė į Lietuvos teritoriją. L. Kasčiūno teigimu, Baltarusijos pareigūnai į Lietuvos teritoriją įžengė apie metrą ir čia praleido kelias minutes.

„Turbūt kalbėti apie atsitiktinumus čia neverta – vis pamatome kokį nors naują provokatyvų veiksmą ir būti reikia pasiruošus visiems scenarijams, apie ką mes kalbėjome, kai pradėjome apgręžti nelegalius migrantus“, – teigė jis. „Kol kas tvarkomės tikrai, manau, gerai“, – pridūrė parlamentaras.

Šio incidento vaizdo įrašu antradienio pavakarę feisbuke pasidalijo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Anot tarnybos, baltarusiai patys paviešino, kaip migrantų grupė bando patekti į Lietuvą, tačiau nutylėjo, kad migrantus į Lietuvą stumia Baltarusijos pareigūnai. Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra iš Irako. Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Rekomenduojami video