Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
VRK: per dvi dienas iš anksto balsavo daugiau kaip 78 tūkstančiai rinkėjų

Per dvi išankstinio balsavimo dienas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose iš viso balsavo apie 78,4 tūkstančio rinkėjų, informuoja  Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

VRK duomenimis, tai yra 3,29 procento nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną aktyviausi buvo Neringos savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jų balsavimo aktyvumas pasiekė 18,47 proc. Aktyviai balsuojama ir Lazdijų rajone, čia balsuoti atvyko 7,94 proc. rinkėjų. Nedaug atsilieka Birštonas, kur per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo 7,08 proc. rinkėjų.

Pasyviausi kol kas yra Kauno rajono (1,33 proc.), Panevėžio rajono (1,38 proc.) ir Vilniaus rajono (1,72 proc.) rinkėjai.

Balsavimas iš anksto tęsiasi, jis truks iki kovo 2 d. 20 val. vakaro. Balsuoti iš anksto galima Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių pastatuose arba papildomai įrengtose balsavimo vietose.

Rinkimų dieną – kovo 5-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės.

Ketvirtadienį taip pat tęsis balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose. Balsavimas šiuose specialiuosiuose punktuose organizuojamas tiems rinkėjams, kurie dėl pagrįstų priežasčių negali atvykti į rinkimų apylinkes.

Kovo 5-ąją  rinkėjai turės atvykti balsuoti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą iki šių metų sausio 4 d.,rinkimų apylinkes.

Rekomenduojami video