Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vos gausiau palijęs lietus pradžiugino grybautojus

Džiugi žinia grybautojams. Labūnavos, Ąžuoloto, Josvainių girininkijose grybai dygsta it pasiutę. „Rinkos aikštės“ skaitytojai džiaugiasi savaitgalį būtent šiose girininkijose „sumedžiotu“ grybų laimikiu. Tiesa, kitų girininkijų miškuose dar sausa, tad ir grybų randama vos vienas kitas.

Labūnava dosni

„324 lepšiukai, 36 raudonikiai ir 20 baravykų. Toks laimikis mane nudžiugino šiemet pirmą kartą, nors grybauju jau antrą. Pirmąkart važiavome grybauti į Babėnų mišką, tai ten nieko neradome, o va Labūnavos Urniežinės miškai mums buvo labai dosnūs. Mano mama gerai pažįsta tuos miškus, žino vietas. Aš grybauti labai mėgstu, tad kai ji pasiūlo važiuoti, niekad neatsisakau.

Grybauju nuo mažens, kiek pamenu save. Dažniausiai grybauju Labūnavos miškuose prie Urniežinės, kadangi juos puikiai pažįstu, grybauju su mama Rasa, nes ji ir išmokė mane grybauti. Renku raudonikius, baravykus, lepšius, kelmučius. Ko nepažįstu, stenguosi nečiupinėti, kad ir kaip gražiai atrodytų.

Man labiau patinka grybauti, nei valgyti ar juos tvarkyti. Erkių nebijau, jau šiemet buvau pagavusi dvi. Bet tai manęs nuo miško neatbaido. Labai tikiuosi, kad bus šiemet daug grybų. Linkiu visiems daug ir sveikų grybų“, – „Rinkos aikštei“ sakė kėdainietė Alma Kumetytė, kartu su mama radusi įspūdingą kiekį grybų.

Ne vienintelė

Beje, Alma su mama ne vienintelės kėdainietės, radusios įspūdingą grybų laikimį. Svilių miškuose kraštietė Aistė Jusevičiūtė surinko įspūdingą raudonikių ir baravykų derlių – iš viso net kelis šimtus grybų. Nuo mažens grybaujanti moteris pasakojo, kad grybai pradėjo dygti po Kėdainiuose praūžusios stiprios liūties.

„Šiluma ir drėgmė – tai, ko reikia grybams. Kaip pradėjome grybauti nuo praeitos savaitės, tai sustoti niekaip negalim. Kai tiek randi, tai ir norisi atgal į mišką. Šiandien irgi grybavome, po kibirą ir maišelį pririnkome. Jokia čia paslaptis, galiu atskleisti, kad Svilių miške grybaujam“, – kalbėjo grybautoja A. Jusevičiūtė.

Rekomenduojami video