Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vokietijos brigada atvyksta pirmosioms šiais metais pratyboms į Lietuvą

Vokietijos kariuomenės 41-osios mechanizuotos pėstininkų brigados kariai atvyksta pirmosioms šiais metais pratyboms į Lietuvą. Po kovinio rengimo Vokietijoje, vienetų aktyvavimo, pajėgų perdislokavimo, brigados vienetai vasario 28 – kovo 10 dienomis dalyvaus bendrose su Lietuvos kariuomene pratybose „Grifono žaibas“ – treniruosis su Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionu, rašoma Lietuvos kariuomenės (LK) pranešime žiniasklaidai.

Į mokymus Lietuvoje sausumos, oro bei jūrų keliais atvyksta apie 600 karių ir apie 240 karinės technikos vienetų, brigadai vadovaujantis brigados generolas Christian Nawrat. Prieš atvykimą pratyboms į Lietuvą, Vokietijoje vyko nuolatinis kovinis rengimas ir pasiruošimas užduočių vykdymui su Lietuvos kariais.

 Pratybų metu bus treniruojamasi planuoti bendras operacijas, perdislokuoti pajėgas, vykdyti bendras kovines užduotis lauko taktikos pratybų ir kovinio šaudymo metu. Kariai su technika iš Vokietijos į Lietuvą bus dislokuojami nuo vasario 20 iki 27 dienos, pažymima pranešime.

 Nuo 2022 m. rugsėjo 4 dienos Lietuvoje nuolat dislokuotas 41-osios mechanizuotosios pėstininkų brigados priešakinis valdymo elementas. Lietuvai priskirta brigada kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgomis planuoja ir vykdo kovinį rengimą Lietuvoje ir Vokietijoje, organizuojamos lauko taktikos, pajėgų perdislokavimo ir kovinio šaudymo pratybos.

Rekomenduojami video