Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
VMVT kvietė Kėdainių savivaldybę aktyviau bendradarbiauti kovojant su nelegaliomis veisyklomis

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Mantas Staškevičius su Kėdainių rajono savivaldybės meru Valentinu Tamuliu šiandien Vilniuje aptarė nelegalių veisyklų Kėdainių rajone situaciją ir tarėsi, kokių priemonių reikia tam, kad tokie atvejai nepasikartotų, ar jiems būtų geriau pasiruošta.

Šiais metais Kėdainių rajone buvo išaiškinti 2 nelegalūs veislynai, kuriuose dėl žiauraus elgesio su gyvūnais buvo konfiskuota beveik 70 šunų ir kačių. Savivaldybei neturint galimybių priglausti konfiskuotų gyvūnų, padedant savanoriams ir gyvūnų globos organizacijoms, augintiniai laikinai globai perduoti kituose šalies miestuose esantiems globėjams.

„Šie vienas po kito išaiškėję atvejai Kėdainiuose rodo, kad šalies savivaldybės privalo būti pasiruošusios tokiems atvejams, juo labiau, kad pasirūpinti tokias gyvūnais savivaldybes įpareigoja ir įstatymai. Esame pasirengę padėti ir pateikti rekomendacijas savivaldybei, kad būtų užtikrinamas teisės aktuose numatytų reikalavimų laikymasis,“ – sakė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Jis akcentavo, kad nelegalių veisyklų problema vis dar išlieka ir nėra jokių garantijų, kad tokių atvejų nepaaiškės ir ateityje, todėl būtina ieškoti efektyvių būdų, kurie leistų operatyviai užkardyti nelegalias ir nusikalstamas veikas.

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis pažymėjo, kad nors šie išaiškėję atvejai ir sukelia papildomų rūpesčių bei finansinių problemų, tačiau rodo, kad visuomenė tampa neabejinga ir mažiau pakanti skriaudžiamiems gyvūnams. Pasak mero, reikia ir toliau kurti nepakantumo atmosferą nelegaliems veisėjams, dažniau su visuomene kalbėtis apie gyvūnų gerovę ir skatinti augintinių mylėtojus įsigyti juos tik iš legalių daugintojų, o dar geriau, priglausti beglobius prieglaudose esančius gyvūnus.

VMVT vadovas kvietė savivaldybę glaudžiau bendradarbiauti, operatyviau keistis informacija, įtraukiant seniūnus, seniūnaičius, bendruomenių lyderius identifikuoti savo teritorijose esamus rizikingus gyvūnų laikytojus. Visa tai leistų greičiau nustatyti ir užkardyti nelegalias veisyklas ar žiauraus su gyvūnais atvejus. Mantas Staškevičius ragino nepamiršti ir netinkamomis sąlygomis laikomų ar skriaudžiamų ūkinių gyvūnų.

Susitikime taip pat aptartas privalomo gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo klausimas. Buvo sutarta, kad savivaldybė aktyviau informuos vietos gyventojus apie šią prievolę ir ženklinimo naudą. Taip pat aptarta galimybė bendrai Kėdainiuose organizuoti edukacinius renginius, kurie paskatintų gyvūnų augintojus suženklinti savo auginamus keturkojus.

Rekomenduojami video