Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vis daugiau lietuvių domisi galimybe grįžti į Lietuvą iš svetur: didžioji dalis – iš JK

Nemokamas konsultacijas grįžtantiems ar planuojantiems grįžti į Lietuvą teikiantys specialistai sako, kad beveik pusę užklausų sulaukia iš Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių. Paskutiniu metu vis dažniau teiraujamasi apie tai, kokie pokyčiai jų laukia po „Brexito“.

Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ pernai sulaukė daugiau kaip 2 tūkst. užklausų – tai yra 2 kartus daugiau nei ankstesniais metais. 40 proc. besikreipiančiųjų – iš Jungtinės Karalystės.

„Renkuosi Lietuvą“ koordinatorius Justinas Uba sako, kad paskutiniu metu sulaukiama vis daugiau klausimų, susijusių su „Brexitu“ ir tai, ko tikėtis Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems Lietuvos piliečiams šiai išstojus iš Bendrijos.

Dažniausiai informacijos centro specialistų klausiama, nuo ko pradėti, grįžus gyventi į Lietuvą, kokie reikalingi dokumentai norint įsidarbinti, gauti pašalpas ar sveikatos paslaugas, kaip pasirinkti mokyklas vaikams, taip pat teiraujamasi dėl sutuoktinių, kurie nėra Lietuvos piliečiai, integracijos šalyje.

 

Rekomenduojami video