Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilniuje prasideda šienavimo sezonas

Vilniaus savivaldybė informuoja apie sostinėje prasidėjusį šienavimo sezoną.

Kaip ir pernai, savivaldybės teigimu, trumpa veja bus palaikoma daugiabučių kiemuose ir vietose, kur daugiausiai leidžiamas laisvalaikis.

Taip pat dažnai šienaujama bus ir gatvių skiriamosiose juostose. Tačiau tik kelis kartus per metus bus šienaujamos pievos Neries pakrantėje, magistralinių gatvių šlaituose bei seniūnų su gyventojais atrinktose vietose.

Vilniaus savivaldybės Miesto aplinkos skyriaus vedėjo Gintauto Runovičiaus teigimu, jeigu gyventojai mano, jog vienos ar kitos teritorijos šienavimo režimą reikia pakeisti, jie kviečiami kreiptis į savo seniūniją.

Per sausrą nešienaus

Savivaldybė pažymi, kad atsižvelgiant į oro sąlygas, pievos bus šienaujamos birželio antroje pusėje – iki Joninių, o antrą kartą – rugpjūčio antroje pusėje.

Šienautojai žolę sugrėbs per 1–2 savaites – ji nesurenkama iškart, nes reikia laiko išbyrėti augalų sėkloms. Nuo kietųjų dangų žolė bus surenkama tą pačią dieną.

Jeigu vyraus sausringi orai, bus atsižvelgiama į situaciją ir šienavimas mieste nebus vykdomas. Kol tokie orai tęsis, veja nebus šienaujama, nes vėliau tokia žolė išdega, o plika juoda žemė sugeria dar daugiau saulės spindulių, alsuoja karščiu, nuo jos kyla dulkės.

Rekomenduojami video