Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilniuje mitinguojama dėl pensijų dydžių ir antros pakopos sistemos

Trečiadienį Vilniuje Nacionalinės bočių bendrijų asociacijos ir Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija surengė mitingą šalia Seimo dėl nepasitenkinimo antra pensijų pakopa bei per mažomis pensijomis. Mitinge pasirodė ir Prezidentūros atstovas, toliau planuojamos eitynės Gedimino prospektu.

Renginyje dalyvaujantys vyresnio amžiaus asmenys reikalauja „Sodros“ pensijų rezervo, siekiančio 3 mlrd. eurų, perskirstymo, taip pakeliant mažiausias gaunamas pensijas. Anot organizatorių, Lietuva yra paskutinė pagal pensijų dydžius Europos Sąjungoje, o 180 tūkst. žmonių šalyje gauna vos 345 eurų siekiančią pensiją.

Taip pat dalyviai yra nepatenkinti antrosios pensijų pakopos fondais, kadangi jie negarantuoja geresnės pensijos, o jų išmokos nėra indeksuojamos, tad su laiku nuvertėja.

„Mūsų pensijos – tarp mažiausių, o „Sodros“ rezerve 3 mlrd.“, „Lietuva pensijoms skiria 6-7 proc. BVP, o ES – 12 proc. Kodėl?“, „Nutraukite II pakopos fondų finansavimą!“ – tokius plakatus laikė eisenos dalyviai. Taip pat jie nešėsi Lietuvos tautines ir istorines vėliavas bei skirtingų bočių bendrijų ir Pagyvenusių žmonių asociacijos vėliavas.

Prieš eitynes, vienas iš renginio organizatorių, pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentas Kęstutis Makaravičius tvirtino, kad institucijos nesugeba pasiekti nustatytų tikslų – pagyvenusiems asmenims suteikti „orią senatvę“.

„Mes bandome judinti valdiškas institucijas, kurios privalo rūpintis žmonių gerove. Bet mes nematome apčiuopiamų rezultatų. Ir kai paklausėme Lietuvos banko įvardinti bent vieną sprendimą, kuris parodytų rūpinimąsi žmonėmis, jie negalėjo įvardinti. Toks darinys gauna algas, bet rezultatų nematoma“, – prie Seimo komentavo jis.

„Dažnai teigiama „ori senatvė“ kažkur nuotolyje sklaido. Niekas iš institucijų negali jos parodyti. Atrodo, kad ši idėja egzistuoja pati sau, atskirai nuo senjorų“, – tvirtino jis.

Tuo metu mitinge pasirodęs prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius aiškino, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda siekė ir toliau sieks greitesnio pensijų didinimo. Anot jo, Prezidentūra taip pat nori „Sodros“ rezervo panaudojimo pensijų didinimui.

„Prezidentas visiškai supranta, ką sako ši bendruomenė. Nuo pat 2019 m. pats pirmas prezidento pateiktas įstatymų paketas buvo tam, kad pensijos augtų greičiau nei atlyginimai. (...) Praėjusių metų pabaigoje prezidentas turėjo vetuoti Vyriausybės įstatymą, kurio buvo norima atidėti mažų pensijų didinimą“, – aiškino V. Augustinavičius.

„Prezidentas taip pat akcentavęs, kad į „Sodros“ rezervą reikia žiūrėti kaip į pensijų didinimo šaltinį. (...) Šioje vietoje tiesiog reikėtų apsibrėžti, koks turėtų būti pensijų rezervas, o likusi dalis būtų panaudota pensijų didinimui“, – pridūrė jis.

Jis pridūrė, kad taip pat bus siekiama užtikrinti, jog iš pensijų fondų būtų lengviau atsiimti santaupas.

„Pensijų fondų reforma negali būti tik kosmetinė. Ir tas įstatymas, kuris teikiamas, bus platinamas“, – teigė jis.

Pirmadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pateikti duomenys rodo, 2024 m. vidutinė senatvės pensija didėjo beveik 11 proc. arba 58 eurais, nuo 538 eurų iki 596 eurų. Tuo metu gaunančiųjų vidutinę senatvės pensiją turint būtinąjį stažą pajamos 2024 m. auga 11 proc. arba 63 eurais – nuo 574 iki 637 eurų.

Rekomenduojami video