Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilniuje kuriamas kapinių registras: artimųjų laidojimo vietą bus galima rasti internete

Vilniaus miesto savivaldybė kuria sostinės kapinių registrą. Pasak valdininkų, viešai skelbiami žemėlapiai padės žmonėms, kurie ieško artimųjų laidojimo vietų. Tačiau kol kas žemėlapyje - tik vienos kapinės iš 50, esančių Vilniuje.

Vilniaus Saltoniškių kapinėse nesunku rasti, kur palaidotas vienas ar kitas žmogus. Savivaldybė perkėlė informaciją į žemėlapį internete, kuriuo gali naudotis visi. Programėlėje reikia įvesti tik žmogaus vardą, pavardę ir ekrane pasirodo ne tik nuotraukos su antkapiais, bet ir vieta, kurioje žmogus palaidotas. Tiesa, toks patogus žemėlapis kol kas sukurtas tik vienoms, Saltoniškių kapinėms.

„Dabar turime Saltoniškių kapines kaip bandomąjį projektą, kadangi jos mažiukės. Norime pasižiūrėti, o ateityje planuojame į registrą įtraukti Saulės, Antakalnio, Verkių kapines“, – sakė Vilniaus m. savivaldybės Komunalinio ūkio poskyrio vedėja Judita Nauckuvienė.

Dažnai sulaukianti prašymo parengti Rasų kapinių žemėlapį, savivaldybės atstovė sako, jog jį darys, kai atnaujins kapines. Taip pat galvojama pritaikyti programą taip, kad joje rastume ir kelio nuorodas iki vietos didelėse kapinėse, pavyzdžiui, Karveliškių ar Rokantiškių. Tokie žemėlapiai savivaldybei padės greičiau išsiaiškinti, ar yra vietos naujiems laidojimams, o gal galima praplėsti kapavietę. Kiekvieną mėnesį vien Vilniuje laidojama iki 500 žmonių.

Kapinių registrą kiekviena savivaldybė rengia atskirai, todėl Lietuvoje nebus bendro žemėlapio. Pasak savivaldybių, juos kuria konkursuose mažiausias kainas pasiūliusios bendrovės.

Rekomenduojami video