Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilniaus tarybos opozicija pareiškė teises į darbotvarkę

Šiandien pirmą kartąVilniaus miesto tarybos posėdyje bus svarstoma opozicinių frakcijų parengta darbotvarkė.Vilniaus miesto opozicija -  partijos „Laisvė ir Teisingumas“ frakcija, Lietuvos socialdemokratų partijos bei Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos frakcijosteikia šešis sprendimų projektus.

Vilniaus miesto opozicija, vadovaujama Artūro Zuoko, remdamasi vietos savivaldos įstatymu nuo šiol tarybos posėdžiuose turės ne tik laiką opozicijos parengtiems klausimams. Opozicija kreipėsi į merą Valdą Benkunską, kad būtų sušaukta savivaldybės Kolegija.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamente nustatyta, kad tokia Kolegija šaukiama, o klausimus jai teikia meras, vicemeras, administracijos direktorius, tarybos nariai, Tarybos narių grupės opozicijos lyderis. Kol kas tokių Kolegijos posėdžių sostinės savivaldybėje nėra buvę.

„Tikiuosi, kad meras laikysis pačios tarybos priimto reglamento, ypač, kai Kolegijos darbotvarkei pasiūlėme vilniečiams itin aktualius klausimus. Tai ir savivaldybės skolos gyventojams už būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijas, ir detalieji planai, ir aiškesnis automobilių stovėjimo vietų žymėjimas, kuris nepainiotų vilniečių,“ – sako opozicijos lyderis Artūras Zuokas.

Tiesa, nelaukdama Kolegijos sušaukimo, Vilniaus miesto opozicija - partijos „Laisvė ir Teisingumas“ frakcija, Lietuvos socialdemokratų partijos bei Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos frakcijosparengė šešis sprendimų projektus šiandienvyksiančiam tarybos posėdžiui.

Tarp siūlomų projektų - pakeitimai automobilių stovėjimo vietų ženklinimui. Dabartinis ženklinimas nėra aiškus, klaidina eismo dalyvius. Taip pat kreiptasi į Vilniaus miesto savivaldybės Istorinės atminties komisiją, kad Senamiesčio seniūnijoje esančiam skverui, šalia J. Basanavičiaus g. 14A, jau dabar vilniečių vadinamamGary vardu, būtų ir oficialiai suteiktas pasaulinę šlovę pelniusio rašytojo, lakūno, diplomato ir režisieriaus Romain‘oGary vardas. Opozicija teikia siūlymą esamą skverą, atlikus reikiamas teisines procedūras dėl žemės ir įteisinus skvero atramines sienutes, išsaugoti kaip viešą miesto erdvę. Taip pat  siūloma, kad Vilniaus savivaldybė parengtų šio skvero rekonstrukcijos projektą, kuriame būtų išsaugoti želdynai ir sutvarkyta aplinka.

Siekdama konstruktyvaus darbo, Vilniaus miesto tarybos opozicija pateikė projektą  „Dėl Vilniaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“, kuriuo siūlo periodiškai šaukti Savivaldybės kolegijos posėdžius, nes tuoj bus pusė metų,  kaip nėra sušaukiama Savivaldybės kolegija.  Tam, kad Savivaldybės kolegija būtų veiksminga, šiuo pakeitimu siūloma Vilniaus miesto savivaldybės kolegiją šaukti ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

Rekomenduojami video