Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilkyškių pieninė dalį elektros kitąmet planuoja gamintis pati

Vienos didžiausių šalyje pieno perdirbimo bendrovių Vilkyškių pieninė vadovas sako, kad dėl 4,5 karto šiemet išaugusių išlaidų elektrai įmonė kol kas nemažina gamybos – padidėjusi našta gula ant įmonės ir žaliavos tiekėjų pečių, tačiau ateityje svarstoma dalį elektros gamintis patiems.

Anot Gintaro Bertašiaus, šiemet rugpjūtį, palyginti su liepa, „Vilvi group“ sąnaudos už elektrą išaugo 250 tūkst. eurų, o palyginti su praėjusiais metais – apie 4,5 karto, arba 10 mln. eurų daugiau. „Nemažiname kol kas gamybos pajėgumų, šiandien dalis naštos, deja, gula ant mūsų pačių, dalis ant žaliavos tiekėjų. Yra kitas kelias – negaminti, tai reiškia, nepirkti pieno, bet turbūt tai tikrai ne išeitis. Šiandien yra mūsų pačių sąskaita ir tiekėjų sąskaita“, – BNS sakė G. Bertašius.

 „Šiandien taip, bet nežinome ką turėsime po naujų metų. Juk sakoma, kad gal euras yra ne riba už kilovatvalandę. Jei būtų euras, tada tuos žodžius tektų atsiimti“, – pridūrė jis.

 G. Bertašiaus teigimu, įmonė svarsto, kaip atpiginti energiją, o vienas būdų – įsirengti atsinaujinančios energijos šaltinius. „Matyt, sekantiems metams įrenginėsime atnaujinančios energijos tiekimo galimybes, įmanoma sudaryti sutartis su tiekėjais tiekti ilgam laikui ir šiek tiek pirkti pigiau“, – kalbėjo įmonės vadovas. „Turbūt nebus vieno recepto, bus tiek galimybės pirkti pigiau energiją ir maksimaliai efektyviai organizuoti viduje gamybą, efektyvinti įrengimus ir taip pat, matyt, labai priklausys nuo pajamų, kainodaros ir tikrai gali būti, kad ir sąskaita tiekėjų“, – pridūrė jis.

 Anot G. Bertašiaus, tikimasi, kad valstybė taip pat padės verslui amortizuoti išaugusias kainas. „Galvoju, kad valstybė irgi imsis priemonių kažkiek tai amortizuoti. Kalbame apie valstybę, galimybes kuo efektyviau mums dirbti, organizuotis, tai galbūt kažkokią dalį gamintis energiją, jei žiūrėtume ilgesnį periodą. Kažkiek savo sąskaita, kažkiek tiekėjo, tai mes galėtume tada išlaviruoti šitoje situacijoje, bet visiems reikia tą daryti, ir valstybei“, – kalbėjo jis.

Pasak pieninės vadovo, brangi elektra skatina didinti produktų kainas, tačiau jas labiausiai lemia situacija eksporto rinkose, pasiūla ir paklausa. „Kainas daugiausia lentynose lemia ne tai, už kiek pagamini, bet ką rinka sumoka. Nemažas produktų padidėjimas vyko, nes eksporto rinkose labai augo visų kategorijų pieno produktų kainos, bet, be abejo, tai postūmis ir savikainos“, – kalbėjo jis. Viena didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo grupių „Vilvi Group“ šiemet sausį-liepą gavo 132,5 mln. eurų pajamų – 65,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

Rekomenduojami video