Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilkų medžioklės sezonas baigtas: Kėdainiai – vieni iš lyderių

Aplinkos ministerija informavo, kad 2022–2023 metų vilkų medžiojimo sezonas baigėsi, nes sumedžiotas visas nustatytas jų limitas – 282 vilkai. Tokius duomenis pateikė medžiotojai. Juos išanalizavus matyti, kad Kėdainių rajone buvo sumedžiota 11 pilkių. Kėdainiai Lietuvoje užėmė trečią vietą pagal sumedžiotų vilkų skaičių. Praėjusiais metais mūsų kraštas pirmavo – čia buvo sumedžiota 13 vilkų.

Išnaudojo limitą

Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse nustatyta, kad vilkus medžioti galima nuo spalio 15 iki kovo 31 dienos, tačiau išnaudojus nustatytą vilkų sumedžiojimo limitą sezonas nutraukiamas anksčiau.

„Šį medžioklės sezoną vilkų buvo sumedžiota 49 rajonų savivaldybėse.

Daugiausia vilkų sumedžiota Ukmergės rajono savivaldybėje – 19, Ignalinos – 13, Anykščių, Kėdainių ir Vilniaus – po 11 vilkų.

Panevėžio, Rokiškio, Utenos ir Varėnos rajonų savivaldybėse sumedžiota po 10 vilkų“, – informavo Aplinkos ministerija.

Populiacija didėja

282 vilkų limitas nustatytas atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius, apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių ir pastaraisiais metais jų padarytą žalą ūkininkams.

Nustatyta, kad šiuo metu Lietuvoje vilkų šeimų daugėja.

Duomenys surinkti pagal genetinius tyrimus, taip pat pagal stambiųjų plėšrūnų registravimo sistemą „Biomon.lt“.

Aplinkos ministro patarėjo Mariaus Čepulio žodžiais, žiemos sezono medžioklė neatgraso vilkų nuo ūkininkams daromos žalos, o aktyviau reguliuoti plėšrūnų prieaugį reikėtų būtent tuo metu, kai pjaunami naminiai gyvuliai, t. y. vasarą ir ankstyvą rudenį.

Todėl Aplinkos ministerija planuoja skatinti probleminių vilkų medžioklę ne medžioklės sezono metu.

Saugoma rūšis

Vilkas yra saugoma rūšis.

Pagal Europos laukinės gamtos ir gamtinės aplinkos apsaugos konvenciją (Berno konvenciją), Buveinių direktyvą ir kitus teisės aktus Lietuva yra įsipareigojusi užtikrinti palankią šios rūšies apsaugos būklę, todėl vilkų medžioklė ribojama nustatant ne tik leistiną medžioklės terminą, bet ir sumedžiojimo limitą.

Rekomenduojami video