Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilkai sudraskė veršelį

Praėjusį savaitgalį šventėje linksminosi ne tik žmonės. Naktį iš penktadienio į šeštadienį Užušilių kaime puotavo ir vilkas.

Užušilių kaime, visai greta gyvenamųjų namų, plėšrūnas sudorojo pusantro mėnesio veršelį.

Pasak namų šeimininkės, panašu, kad tą naktį Užušiliuose plėšikavo galingas vienišas vilkas. Moteris apie tai sprendžia iš didelių 11 centimetrų ilgio žvėries pėdų. Be to, nepaliesti liko dar keturi greta pririšti veršeliai. Jei būtų medžiojusi vilkų šeimyna su jaunikliais, neabejotinai būtų nukentėję ir kiti ten buvę gyvuliai.

Vilkas sudorojo pusę veršelio, nusitempęs jį į netoliese esantį melioracijos griovį. Žvėries nesulaikė tai, kad gyvulys buvo pririštas - vilkas nugraužė apynasrį.

Sudraskytą veršelį aptiko nepilnametė šeimininkės dukra, ryte nešusi pieno gyvuliukams girdyti. „Atlėkė klykdama, kad vilkas veršiuką surijo. Išsigando vaikas, nes vaizdas iš tiesų šiurpus – liko grandinė ir žarnų krūva“, - sakė pražuvusio gyvulėlio šeimininkė.

Nors sodyboje yra šuo, jis savo pareigos neatliko. „Tylėjo kaip numiręs, nors tai medžioklinis šuo. Manau, šunys dabar jau yra vilkų įbauginti“, - svarstė moteris.

Likimas kartojasi – prieš penkerius metus šeima irgi neteko veršelio, jį vilkai nudaigojo panašiai toje pačioje vietoje.

„Čia dar tik pradžia. Naktys ilgėja ir tamsėja, gyvuliai bus laukuose dar ilgai, iki rudens. Vilkai traukia medžioti su jaunais vilkiukais, jiems ne tik mėsa rūpi, bet ir jauniklių mokymas susirasti ir įveikti grobį“, - sakė moteris. Jos manymu, būtina didinti sumedžiojamų vilkų skaičių, nes darosi nesaugu ir žmonėms, kai žvėrys ima vaikščioti pakiemiais.

Panašiai kalba ir specialistai. Anot jų, dėl afrikinio kiaulių maro ir intensyvios medžioklės smarkiai sumažėjo šernų populiacija. Vilkai neteko vieno iš pagrindinių maisto šaltinių. Liko stirnos, briedžiai ir kiti gyvūnai, bet tai nėra taip lengvai pasiekiamas grobis. O pievoje pririšti gyventojų galvijai - lengvas, patogus ir nepavojingas taikinys.

Antanas Vaičeliūnas

Rekomenduojami video