Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilkai sudraskė retos veislės ožį

Širvėnos seniūnijos Totorių kaimo gyventojas antradienio vakare rado papjautą retos veislės ožį. Jis mano, kad gyvulį užpuolė apylinkėse jau senokai klaidžiojantys trys stambūs vilkai.

Totorių kaime gyvenantis Raimondas Rumbavičius pasakojo, kad jų šeima namuose laiko įvairius gyvūnus „dėl grožio“. Sodyboje yra triušių, įvairių paukščių, tarp kurių ir povai. Buvo laikomas ir prancūzų Alpių veislės ožys. Tokios veislės gyvulys buvo bene vienintelis rajone.

Ožys buvo pririštas ant ilgos grandinės netoli namų. Jis buvo laikomas šeimos nariu, nes gyvūnas jautęs žmones, mokėjęs net stovėti ant dviejų kojų.

Antradienio ryte prieš darbą šeimininkas ožį perkėlė. Vakare ketinęs vėl perkelti, bet nusistebėjo, kad jis tyli.

Priėjęs arčiau šeimininkas pamatė ožį gulintį. Tiksliau, tai, kas iš jo liko. Buvo nugraužta pusė gyvulio kūno. Visa kita buvo sudraskyta ir suėsta.

Šeimininką labiausiai stebino, kad plėšrūnai įsidrąsino į sodybos kiemą ateiti net ne naktį, o dienos viduryje. Jis mano, kad darbavosi trys stambūs vilkai, kuriuos žmonės buvo matę ir Suoste, ir Mantagailiškyje slankiojant.

„Vakar su žmona pakalbėjome – jaučiamės tarsi šeimos nario netekę“, - kalbėjo vyras.

Žmogus rūpinosi gyvulį išregistruoti. Tačiau, susidūręs su biurokratija, sakė nesistebintis, kodėl vienkiemių gyventojai apie vilkų sudraskytus gyvūnus niekam nepraneša ir kompensacijų nereikalauja.

„Daugiau tą dieną „pradirbau“, nei uždirbau. Turėjau iš darbo išsiprašyti, su veterinarijos gydytoju susitikti, po to į veterinarijos įstaigą važiuoti. Tiek daug popierizmo, kompensacija jo neatperka“, - svarstė žmogus.

R. Rumbavičius mano, kad dėl gausėjančios plėšrūnų populiacijos kalta žmogaus veikla. Girioje - plyni laukai, iššaudomi laukiniai gyvūnai. Vilkams nieko kito nebelieka, tik grobio eiti į kiemus.

Tačiau vyras neabejoja, jog plėšrūnų populiacija turi būti reguliuojama, kad jų nebūtų per daug.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video