Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Viliodamas pinigus „verslininkas“ žadėjo ir turtus, ir meilę

Moterų išlaikomi meilužiai jau daugiau nei 150 metų vadinami Alfonsais. Šį vardą jie gavo pagal prancūzų rašytojo Aleksandro Diuma (sūnaus) komedijos „Mesjė Alfonsas“ veikėją. Šiais laikais moterų išlaikytinių irgi yra, tik jie kur kas įžūlesni ir apsukresni.

Psichologai tokius moterų išlaikytinius apibūdina kaip charizmatiškus vyrus, gebančius jau pirmo susitikimo metu sužavėti moterį ir priverčiančius juos įsimylėti. Alfonsas gerai išmano moterų psichologiją. Jis intuityviai jaučia, ko moteriai trūksta, akimirksniu išanalizuoja jos silpnybes. Besimezgančių santykių pradžioje toks vyras dedasi rūpestingu, atsidavusiu partneriu. Moteris ima manyti sutikusi vyrą, kuris ją supranta, moka išklausyti, kuriam ji įdomi.

Bet apsukruolis tik renka informaciją. Labiausiai jį domina socialinė ir materialinė padėtis: kur jo naujoji draugė dirba, kur ilsisi, kokį nekilnojamąjį turtą turi, su kuo draugauja. Alfonsas žino, kaip pelnyti moters dėmesį. Kalbėdamas apie save jis nuolat pabrėžia, koks tragiškas jo likimas, koks rūstus ir negailestingas gyvenimas, pasakoja graudžias istorijas – apie nelaimingą meilę, sunkią vaikystę, ligas. Jis bando sukurti nuskriausto berniuko įvaizdį ir sukelti gailestį. Dailiosios lyties atstovė lengvai užkimba ant šio kabliuko, nes net pačios stipriausios moterys iš prigimties yra pasiaukojančios ir globėjiškos. Tuo pačiu Alfonsas šias savybes dar pakursto nuolat teigdamas: „Esi stipri moteris, vienintelė, gebanti iš tiesų mane suprasti ir atjausti, palaikyti sunkią minutę“.

Pažintis internete

Kaip tik toks yra vilnietis Aleksandras Saulėnas (54 m.), kurį Vilniaus apylinkės teismas nuteisė už sukčiavimą. Galima teigti, kad vienos Vilniaus poliklinikos odontologę, pavadinkime ją Dalia, apgaudinėjusiam Aleksandrui pasisekė. Kaip pranešė teismas, sukčiui bent kol kas neteks keliauti už grotų. Teismas A. Saulėnui skyrė 3 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau bausmės vykdymą atidėjo 3 metams. Nuteistasis įpareigotas per mėnesį nuo nuosprendžio įsiteisėjimo pradėti dirbti arba užsiregistruoti darbo biržoje, visu bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Teismas patenkino ir nukentėjusios 135 676,82 euro ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo. Pinigus, kuriuos per kelis metus jis išviliojo iš moters, A. Saulėnas privalės grąžinti ne vėliau kaip per 3 metus – teismas net nurodė datas, kada pinigai turi atsidurti nukentėjusiosios sąskaitoje. Pirmuosius 22 613 eurų jis turi grąžinti per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Per apklausą policijoje ir teisme Dalia pasakojo, kad su A. Saulėnu dar 2011 metų rudenį susipažino vienoje rusiškoje pažinčių svetainėje. „Aleksandras man pasiūlė susitikti, bet aš iš pradžių atsisakiau, tačiau jis manęs nepaliko ramybėje, todėl pagaliau sutikau, – pasakojo medikė. – Susitikimo metu man jis pasirodė išsilavinusiu, nuoširdžiu žmogumi, todėl nutariau palaikyti draugiškus santykius. Ir nesigailėjau – pirmuosius du mėnesius jis buvo labai dėmesingas, teiravosi apie mano reikalus, ypatingai apie materialinę padėtį.“

Anot moters, A. Saulėnas gyrėsi, kad dirba vienoje žinomoje šalies bendrovėje, taip pat sakė, kad turi garso įrašų studiją. Žinodamas, kad moterims patinka kieti vyrukai jis dar pasigyrė, kad anksčiau priklausė Vilniaus brigadai, tačiau su ja ryšius nutraukęs ir dabar tapęs sąžiningu verslininku. Kalbėdamas su moterimi vyras vis prasitardavo, kad geri jo pažįstami yra verslininkas Benas Gudelis, tuometinis Seimo narys Algimantas Matulevičius, kurie esą visuomet atskuba jam į pagalbą.

Skolino ir skolino

Pirmą kartą pinigų A. Saulėnas paprašė po kelių pažinties mėnesių – esą skubiai reikia duoti kyšį, kad jo sūnų priimtų į futbolo rinktinę, nes neva dėl jo praeities, na, dėl to, kad kažkada priklausė Vilniaus brigadai, be kyšio jo vaiko nenori priimti. Minėjo, kad turi investavęs savo pinigus į verslą ir jų negali staiga išimti iš apyvartos. Dalia patikėjo ir po dviejų mėnesių pažinties jam perdavė 20 000 litų (5792 eurų).

Po kurio laiko, kai odontologė savo draugui prasitarė, kad jai pabodo medikės darbas ir ji norėtų ko nors naujo, Aleksandras iš karto pasiūlė jai tapti verslo partnere ir paskolintus pinigus pasiliko kaip jos įnašą į verslą. Vyras teigė, kad pardavė garso įrašų studiją ir nutarė atidaryti medžio apdirbimo gamyklą. „Jis minėjo, kad šiam tikslui jau yra nupirktas sklypas, kad pinigų yra davęs A. Matulevičius, tačiau investicijų vis tiek nepakanka, todėl man pasiūlė tapti partnere ir prisidėti prie jo verslo finansiškai“, – prisiminė nukentėjusioji.

Ir moteris sutiko. Tuomet – jau kaip toje pasakoje „Avinėli, pasipurtyk“. Tik purtėsi ne avinėlis, o Dalia. Dar 2011 metų pabaigoje Aleksandro prašymu davė jam 15 000 litų (4347 eurų) grynais, kaip jis sakė, sklypo verslui įsigijimui. Tačiau šių pinigų nepakako, ir netrukus jis vėl paprašė pinigų, sakė, kad verslas vystosi, jis turi daug klientų – beveik visi jie Seimo nariai, tačiau dar reikia investicijų. Kai moteris pranešė, kad pinigų daugiau neturi, gražbylys įkalbėjo ją paimti paskolą banke, pats ėjo kartu į banką.

Nemačiusi nei sklypo, nei statomos gamyklos Dalia atidavė visus turėtus pinigus, keletą kartų skolinosi iš banko. 40 000 litų (11 594 eurų) moteris pasiskolino ir iš dabar jau mirusios savo mamos, ir vėl – ne vieną kartą iš banko.

40 000 litų (11 594 eurų) Aleksandrui ji paskolino, kad šis galėtų „išsipirkti“ iš nusikaltėlių gaujos, kurios veikloje neva buvo dalyvavęs. Daliai jis sukūrė tokią istoriją: mokesčių inspekcijoje sutiko žmogų, kurį devyniasdešimtais metais nuskriaudė, šis jam davė suprasti, kad neleis ramiai dirbti, kol jis neatlyginsiąs už praeities skriaudas. Odontologę Aleksandras įtikino, jog pinigus reikia sumokėti, kad galėtų ramiai vystyti verslą.

Žodžiu, moteris davė pinigų automobilio-šaldytuvo įsigijimui, žemės sklypo įsigijimui, cecho, esančio ant įsigyto žemės sklypo remontui, namo vidaus apdailai atlikti, medienos, kurią ruošėsi tiekti į Lenkiją, pirkimui, vokiečio, įsigijusio namą Lietuvoje, remontui, bendros įmonės įsteigimui ir dar daugybei visokių reikalų išspręsti.

Moteriškė taip pasitikėjo Aleksandru, kad net pardavė savo butą. „Jis visą laiką mane įtikinėjo, kad verslas plečiasi, kad netrukus gaus didelę pinigų sumą, nes taip pat stato namą bei Trakuose vienam Seimo darbuotojui remontuoja namus, – aiškino sukčiaus apgauta moteris. – Jis net buvo mane nuvežęs prie kažkokio namo, kur neva pagal Seimo darbuotojo užsakymą turėjęs atlikti remonto darbus, nors kaip vėliau išsiaiškinau, tas namas tiesiog buvo parduodamas. Taip pat jis kalbėjo dar apie kažkokį objektą, tačiau jo nerodė. Tik, kai jau nebeturėjau iš ko gyventi, o iš mūsų neva bendro verslo jokių pajamų taip ir negavau, supratau, kad esu apgauta. Tada internete pradėjau ieškoti informacijos apie Aleksandrą – išsiaiškinau, kad jis yra prisiregistravęs daugelyje pažinčių tinklalapių, be to, paaiškėjo, kad panašiu būdu yra apgavęs jau ne vieną moterį. Dabar manau, kad jo verslas – apgaudinėti vienišas moteris ir iš jų, įgijus pasitikėjimą, imti pinigus.“

Prisipažino išnaudojęs

Su viena moterų Dalia susisiekė – ši pareiškė, kad A. Saulėnas tikrai nėra joks verslininkas. „Jis mano namuose lankydavosi kas antrą dieną ir būdavo nuo ryto iki vakaro, tad tikrai neturėtų laiko kažkokiam verslui“, – sakė Olga, kurią, kaip paaiškėjo, A. Saulėnas išlaikė iš nukentėjusiosios pinigų. Dar apgavikas turėjo moterį ir Baltarusijoje, užsukdavo ir pas žmoną, davė pinigų ir sūnui. O kaip vyras šis alfonsas nebuvo toks galingas, kad „aptarnautų“ kelias moteris – jis teisme teigė, kad per tuos kelis metus Dalią pamylėjo vos penkis kartus. O pati Dalia liudijo kad ir tiek nebuvo, nes porą kartų pabandė, tačiau partneriui – „nieko neišėjo“. Tiesa, partneris gyrėsi, kad jam „išeidavo“ su visomis moterimis, o viena jį net užkrėtusi venerine liga.

Betgi, palikime meilės reikalus, nes jie čia ne pagrindiniai, o grįžkime prie finansų. Kai Dalia suprato, kad pakliuvo į sukčiaus spąstus, pradėjo įrašinėti pokalbius telefonu – jų metu A. Saulėnas neneigė, kad skolinosi pinigus. Tačiau pinigų vyras nenorėjo grąžinti – klausė, kam jai tokia didelė suma. Vyras vėl bandė moterį apgaudinėti – net žadėjo įdarbinti jų tariamai bendroje bendrovėje. Nukentėjusioji nesileido į kalbas, o kai suprato, kad pinigų gali neatgauti, kreipėsi į policiją.

Vyras teisme pripažino, kad išnaudojo nukentėjusiąją – nuo 2009 metų niekur nedirbo, o kartu su žmona (su ja jau išsiskyrė) buvo paėmęs didelę paskolą būstui, todėl pasiskolintus pinigus atidavė ne tik bankui, bet ir iš jų gyveno. Be to, A. Saulėnas aiškino, kad dalį pinigų sumokėjo už futbolo komandoje žaidusį sūnų. Tačiau vyras tikino teismą neturėjęs tyčios apgauti moterį. Jis paaiškino, kad norėjo su nukentėjusiąja gyventi, norėjo pradėti baldų gamybos, medienos verslą, stengėsi imtis remonto darbų, kūrė stiprintuvus, tačiau sumanymai nepavyko, o pinigus jis išleido.

Teismas padarė išvadą, kad bylos duomenimis nustatyta, jog kaltinamasis, veikdamas tiesiogine tyčia, turėdamas išankstinį sumanymą įgytų pinigų negrąžinti, taip pat žinodamas, kad dėl jo finansinės ir turtinės padėties nėra ir nebus galimybės šios sumos išieškoti priverstinai, piktnaudžiaudamas pasitikėjimu, apgaule įgijo svetimą, didelės vertės, nukentėjusios turtą.

Teistas už sekimą

Nors A. Saulėnas teigė, kad planavo su Dalia kartu gyventi, tačiau jo gyvenimo kelyje pasipainiojo kita moteris – ją įsimylėjo. Bet vėliau pasigailėjo – ši nebuvo ištikima. A. Saulėnas moterį sekė ir buvo nuteistas dėl neteisėto meilužės sekimo.

Bylos duomenimis, Aleksandras beveik mėnesiui nusamdė nuolatinės gyvenamosios vietos neturėjusį Donatą sekti buvusią sugyventinę Olgą. Už darbą Donatui jis mokėjo po 10 eurų per dieną. Sekliui buvo parodyta moters nuotrauka, kad žinotų, ką sekti, nurodyta gyvenamoji vieta ir moters automobilis. Buvusios sugyventinės automobilyje A. Saulėnas dar buvo įtaisęs ir specialų sekimo prietaisą, kuris siuntė informaciją apie automobilio buvimo vietą į mobilųjį telefoną.

Beje, sekamoji moteris su Aleksandru, kaip ir odontologė, susipažino pažinčių svetainėje. Tačiau ji greičiau nei Dalia perkando naująjį pažįstamą. Kaip įprasta, iš pradžių naujasis draugas jai sudarė solidaus vyro įspūdį. Tačiau po kelių mėnesių paaiškėjo, kad Aleksandras dar nėra išsiskyręs su buvusia žmona. Pasidomėjusi daugiau moteris sužinojo, kad be žmonos Aleksandras turėjo dar dvi meilužes, todėl parodė jam duris.

Teismas už neteisėtą informacijos apie privatų gyvenimą rinkimą A. Saulėnui skyrė 753,2 euro, o jo pasamdytam sekliui Donatui R. – 527,24 euro baudas.

Alfonsų daugėja

Galvojate, kad tokių kaip A. Saulėnas ir nuo jų nukentėjusių moterų – vienetai? Viena šiaulietė, tikėdama, kad ji padeda Afganistane tarnaujančiam JAV karininkui, kuris žadėjo baigęs tarnybą atvykti gyventi pas ją į Šiaulius, nusiuntė beveik 57 000 eurų.

Pastaruoju metu vyrų, norinčių būti moterų išlaikytiniais, skaičius ženkliai padidėjo. Tai, ko gero, dėl to, kad vis daugiau dėmesio moterys skiria karjerai ir neretai uždirba daugiau nei vyrai. Sociologai, mėgstančius pagyventi moters sąskaita vyrus, skirsto į dvi pagrindines kategorijas: „maratonininkus“ ir „sprinterius“. Pirmieji yra linkę investuoti į ilgalaikius projektus. Jų tikslas – pasiturinčios balzakiško amžiaus moterys, sąmoningai pasiruošusius pagloboti žavų jaunuolį. Jei tokiam vyrui pasiseka sužavėti žvaigždę ar įtakingą verslo moterį, sparčiai ima gerėti ir jo karjeros reikalai.

Skirtingai nei „maratonininkas“, „sprinteris“ nesiekia ilgalaikių santykių. Pagrindinis jo tikslas: per trumpą laiką iš moters išvilioti kuo daugiau pinigų. Šio tipo vyrų itin padaugėjo ekonominės krizės metu. Jie ieško aukų įvairiose vietose, įgyja damos pasitikėjimą, papasakoja apie savo nelengvą gyvenimą (neteko darbo, kreditoriai spaudžia...). Ir paprašo paskolinti pinigų. Gavęs apvalią sumelę, toks vyras dingsta kaip į vandenį.

Pažintis bare

Ko gero, rekordinę visame pasaulyje pinigų sumą išviliojo „Šveicarų žigolu“ pramintas sukčius Helgas Sgarbis, kuris iš BMW paveldėtojos Zuzanos Klaten apgaule išviliojo daugiau kaip 340 mln. eurų. Už šios ir kitų moterų apgaudinėjimą Miuncheno teismas sukčiui skyrė 6 metus nelaisvės.

Zuzanos mergautinė pavardė yra Kvandt. Ji su savo broliu valdo dalį BMW firmos, kurią vokiečių spauda įvertinusi maždaug 13 milijardų eurų. Kvandtai vengia bet kokios viešumos, slepia savo privatų gyvenimą. Kai Zuzana baigė ekonomiką ir nusprendė dirbti šeimos firmoje, tėvas ją privertė atlikti stažuotę svetima pavarde – Kant. Dirbdama ji įsimylėjo įmonės inžinierių Janą Klateną. Zuzana atskleidė kas esanti tik tuomet, kai neabejojo jo jausmais.

Ir štai ši protinga moteris, pavyzdinga trijų vaikų motina vieną dieną pakilo liftu į pasimatymą su tokiu H. Sgarbiu. Prieš savaitę jo net nepažinojo, tačiau užteko susitikimo viename Miuncheno bare, kad beprotiškai įsimylėtų. H. Sgarbis buvo aukštas, lieknas šatenas su stebėtinai mėlynomis akimis, tikrai elegantiškas ir žavingas. Šis buvęs šveicarų karininkas kalbėjo aštuoniomis kalbomis ir prisistatė esąs vertėjas. Tik jis net neužsiminė, kad yra jau vedęs ir turi du vaikus, o žmonos pavardę pasirinkęs tam, kad nuslėptų savo teistumą už seksualinių santykių su turtinga austre nufilmavimą ir paviešinimą.

Pinigai išpirkai

Taigi, Miuncheno „Holiday Inn“ viešbutyje Zuzana tapo jo meiluže, dažnai su juo susitikinėdavo ir net sugebėjo nulėkti prie Viduržemio jūros. Helgas Suzanai pripasakojo, esą būdamas JAV netyčia užkliudė ir apvertė vieno Niujorko mafijos sūnaus automobilį ir šis dabar jam neduodąs ramybės, reikalaująs 7,5 milijono eurų kompensacijos... Jei iki Kalėdų nesumokės, esą gresia peilis po kaklu.

Istorija panaši į tokias, kokiomis mūsų telefoniniai sukčiai vilioja pinigus iš pensininkių. Skiriasi tik pinigų sumos. Tačiau iš milijonierės juk neprašysi kelių tūkstančių, nepatikės. O kai prašai milijonų, gali patikėti. Ir įsimylėjusi Zuzana jo žodžius palaikė šventa tiesa. Ji nusprendė gelbėti Helgą ir davė jam pinigų išpirkai.

Tolimesnė įvykių eiga verta detektyvinio romano. Vieną dieną Z. Klaten BMW nusileido į viešbučio automobilių stovėjimo aikštelę ir sustojo šalia Helgo, jau laukiančio savo automobilyje. Pinigų prikimšti sportiniai krepšiai perėjo iš vienos bagažinės į kitą. Visi 7,5 milijono eurų.

Atidavusi meilužiui pinigus, Zuzana ir toliau su juo susitikinėjo „Holiday Inn“ viešbutyje, 629-ajame kambaryje. Moteris nežinojo, kad Helgas rezervavęs ir šalia esantį 630 kambarį.

Nepavykęs šantažas

Po kurio laiko Zuzana meilužiui pareiškė, kad jų pasimatymams atėjo pabaiga ir daugiau vyro ji neapgaudinės. Meilužiai išsiskyrė ir tai turėjo būti istorijos pabaiga. Tačiau po mėnesio moteris gavo iš Helgo laišką. Kai iš atplėšto voko iškrito dvi nuotraukos, Zuzana atšoko kaip nudeginta. Nuotraukose ji nuoga guli meilužio glėbyje. Prie jų buvo pridėtas ir laiškelis, kuriame Helgas reikalavo 40 milijonų eurų už tylėjimą. Jeigu, girdi, ji nesumokėsianti, nuotraukos bus perduotos jos vyrui. Po ilgų derybų H. Sgarbis nusileido iki 14 milijonų, tačiau Zuzana ir toliau išsisukinėjo. Kantrybės netekęs H. Sgarbis atsiuntė jai DVD su jų meilės scenomis ir prierašu: „Jeigu tu nesumoki, šį filmuką paleisiu į internetą“.

Dabar Z. Klaten suprato, kad pakliuvo į spąstus, iš kurių niekada neišsigelbės. Sumokėti? Vadinasi, pasiduoti nesibaigiančiam šantažui. Jis turi kopijas, kurių niekada negrąžins ir visą laiką reikalaus pinigų. Atsisakyti mokėti? Tuo atveju iširs šeima, Kvandtų vardas žurnaluose bus apdrabstytas purvais. Deja, Zuzana kito pasirinkimo neturėjo ir kreipėsi į policiją.

Moters buvo paprašyta suvaidinti, kad sutinka su visais reikalavimais. Ji paskambino Helgui ir pranešė sutinkanti sumokėti 14 milijonų eurų. Sužavėtas alfonsas paskyrė pasimatymą nedideliame miestelyje prie Austrijos sienos. Tą dieną sutartą valandą užtamsintais stiklais Z. Klaten BMW sustojo nurodytoje vietoje. Kai savimi pasitikintis Helgas priėjo prie automobilio ir paėmė pinigus, jį iš visų pusių apsupo policininkai.

Vėliau paaiškėjo, kad BMW paveldėtoja – ne vienintelė sukčiaus auka. Trys kitos turtingos vokietės irgi buvo pakliuvusios į jo spąstus. Viena iš jų jam sumokėjo 300 000 eurų. Tai atsitiko lygiai trys savaitės prieš jam pradedant „kabinti“ Zuzaną. Kaip rašoma kaltinamajame akte, H. Sgarbis panašiai apgaudinėdavo visas savo aukas – sakydavo, kad jam reikia milijonų eurų, nes jis per avariją sužeidė vaiką, arba tvirtindavo, kad turi kompromituojančių vaizdajuosčių.

 

Stasys ŠAULYS

Rekomenduojami video