Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Viešajame sektoriuje dirbantiems mažamečių tėvams – trumpesnė savaitė

Parlamentas priėmė Darbo kodekso (DK) pataisas, kuriomis numatoma trumpinti darbo savaitę mažamečius auginantiems viešojo sektoriaus darbuotojams, anksčiau grįžtantiems į darbą iš tėvystės atostogų.

Parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir dar keli Liberalų sąjūdžio parlamentarai pasiūlė, kad iš valstybės, savivaldybių, Valstybinio socialinio draudimo fondo ar kitų valstybinių fondų biudžetų išlaikomų įstaigų darbuotojai, auginantys jaunesnius nei trejų metų vaikus, galėtų dirbti 32 valandas per savaitę ir gauti vidutinį darbo užmokestį.

Tokia pat teisė būtų suteikiama valstybės ar savivaldybių valdomų viešųjų įstaigų ir Lietuvos banko darbuotojams, o sutrumpinta darbo laiko norma būtų taikoma vienam iš tėvų ar globėjų, jų pasirinkimu, iki vaikui sukanka treji metai.

Prieš balsavimą parlamentarai nepritarė dalies Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narių siūlymui 32 val. darbo savaitę ir įteisinti privačių įmonių tėvams.

Anot jo iniciatorių, visi darbo rinkos dalyviai turi turėti lygias teises, be to, viešajame sektoriuje darbo sąlygos yra geresnės, tad privačių darbuotojų interesai neatstovaujami.

Taip pat nepritarta analogiškam Darbo partijos frakcijos narių pasiūlymui, kuriame dar papildomai numatyta, kad į raštišką prašymą trumpinti darbo savaitę darbdavys gali atsakyti per 5 darbo dienas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audrius Petrošius džiaugėsi, jog apsiribojama tik viešuoju sektoriumi, esą privatūs darbdaviai turi daug daugiau priemonių savo darbuotojams skatinti, ko valstybinėse įstaigose trūksta.

Anot jo, patys verslininkai „aiškiai demonstravo“ nepritariantys, kad pataisos būtų pritaikytos ir privataus sektoriaus darbuotojams.

Pataisos įsigalios nuo 2023 m. pradžios.

Rekomenduojami video