Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vienkiemyje degė mobilus namelis: pasiekti gaisravietę buvo didelis iššūkis

Sekmadienio popietę Kėdainių rajone degė vienkiemyje pastatytas mobilus namelis – vagonėlis. Pasiekti gaisravietę ugniagesiams buvo didelis iššūkis, mat kaimo vieškelis užpustytas ir pažliugęs, tad teko važiuoti laukais. Laimei, namelį pavyko išgelbėti.

Gesino patys

Bendrajame pagalbos centre 14 val. 8 min. buvo gautas pranešimas, kad Kėdainių rajone, Lipliūnų kaime, Krakių gatvėje, vienkiemyje dega namelis ant ratų.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Tačiau pasiekti gaisravietę ugniagesiams buvo didelis iššūkis – nuo vadinamojo senojo Krakių kelio iki sodybos – nemenkas atstumas, o keliukas užsnigtas ir pažliugęs.

Taigi, gelbėtojams į nelaimės vietą teko važiuoti ūkininko laukais. Žmonės, nelaukdami gelbėtojų, gaisrą ėmė malšinti savo jėgomis.

Kalta krosnelė

Į nelaimės vietą atvykus ugniagesiams gaisras jau buvo užgesintas. Ugniagesiai apžiūrėjo gaisravietę, praardė stogo konstrukcijas ties kaminu.

Paaiškėjo, kad gaisras kilo nuo krosnelės. Gaisro metu išdegė 2 m² stogo, aprūko lubos ir kambariai. Namelis 12x3 metrų dydžio, skardinis, apkaltas plastikinėmis lentelėmis, stogas skardinis.

Pradėjo tyrimą

Buvo pradėtas tyrimas dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimo. Manoma, kad gyventojai bėdą į savo namus prisišaukė patys, mat netinkamai prižiūrėjo krosnelę.

Ugniagesiai ragina gyventojus būtinai rūpintis savo krosnimis ir prižiūrėti jas tinkamai, mat dūmuose užtrokšti galima vos per keletą minučių.

Taip pat jie perspėja, kad būtina laiku valyti krosnis. Kėdainių rajone dirba ne vienas kaminkrėtys, tad kraštiečiai, kurie negali išsivalyti patys, gali pasinaudoti jų teikiamomis paslaugomis.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video