Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vienkiemių gyventojai skęsta sniege

Sausis sniego šiemet nepagailėjo – per keletą dienų privertė sniego tiek, kiek jau seniai būta. Seniūnų pagrindinis rūpestis – užtikrinti, kad sniegas būtų nuvalytas ir nuo šaligatvių, ir nuo gatvių, tačiau panašu, kad čia visiems geras nebūsi. Kol skubama nuvalyti pagrindinius kelius, pamiršti lieka kiti.

Negali išvažiuoti

Vienkiemyje Ruoščių kaime gyvenanti Diana sako, kad žiemą vienkiemių gyventojai jaučiasi pamiršti. Iki miestelio – visai netoli, tačiau sniegas valomas, pasak jos, tik ten.

Situaciją apsunkina tai, kad moteris slaugo ligonį, kuriam reikalinga medikų priežiūra, o per apsnigtą keliuką išvažiuoti kone neįmanoma.

„Yra maži vaikai, gulintis ligonis namuose. Reikia dažnai vykti pas medikus – o kaip tą padaryti?

Sniegą valo miestelyje, už 300 metrų, o į vienkiemį ir neužsuka“, – guodėsi moteris.

Nuvalė

Kėdainių seniūnas Algirdas Krivičius prašo kantrybės – sniegas valomas yra nuolatos, tiesiog pirmiausia valomi pagrindiniai, dažniausiai naudojami keliai. Nenuostabu, kad keliukai, kuriais pasiekti galima vieną ar du namus, yra ilgo sąrašo pabaigoje.

Tačiau seniūnas ragina netylėti ir nelaukti, kol truks kantrybė – jei yra skubus reikalas, visada galima kreiptis į seniūniją su pagalbos prašymu.

„Yra tų vienkiemių po laukus išsimėčiusių, kurie pasiekiami vos ne tokiais pievų keliukais. Jų net nepriklauso seniūnijai valyti. Juo labiau kad pirmiausia valome pagrindinius kelius, ir tikrai negaliu garantuoti, kad smulkiausi keliukai bus nuvalyti iš karto.

Kita vertus, jeigu yra toks reikalas, reikia skambinti mums, pasakyti konkrečiai, kokį keliuką nuvalyti reikia – niekada neatsisakome padėti. Turime savo traktorių, kurį galime nusiųsti ten, kur reikia greitai nuvalyti kelią.

Bet reikia konkretumo, reikia kreiptis į seniūniją ir sakyti tiesiai šviesiai, kokiu tiksliu adresu yra probleminė situacija“, – ragina seniūnas.

Vėliau susisiekus su Diana paaiškėjo, kad kelias buvo operatyviai nuvalytas.

Padeda ir ūkininkai

Seniūnas pastebėjo, kad dažnu atveju ypač vienkiemiuose gyvenantiems kaimynams pagelbėja krašto ūkininkai.

Viskas, ko reikia – palaikyti kontaktus ir paskambinus paprašyti pagalbos. Dažnas ūkininkas turi prie traktoriaus kabinamą sniego valytuvą ir gali padėti keblioje padėtyje atsidūrusiems nuošalėje gyvenantiems žmonėms.

„Ūkininkai tikrai visi aplinkiniai padeda. Keleriškių ūkininkai tikrai žinau, kad gali padėti nuvalyti kelius – tereikia pasiskambinti. Na, juk visi pažįsta vieni kitus“, – sako seniūnas.

Rekomenduojami video