Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vienkiemio gyventoją terorizuoja lapės

Sakoma, kad kiekvienam savo problemos. Kol vieni suka galvas dėl koronaviruso epidemijos, Urbelių kaimo vienkiemyje gyvenantis kėdainietis turi kitą galvos skausmą – niekaip neatsigina lapių. Jos tiesiog šeimininkauja vyro sodyboje. Jau yra išpjovusios dešimtis naminių paukščių.

Nebegali kentėti

„Kiekvieną naktį einu miegoti su baime, nes atsikėlęs nežinau, ar rasiu gyvas savo višteles ir antytes. Lapės jau tiek įsigudrino, kad į tvartą lenda.

Aš tą tvartą visaip tobulinu, kad lapės negalėtų ten įlysti, bet jos gudrios, vis sugalvoja, kaip įsisukti į vištų būrį.

Nuo lapių esu nukentėjęs ne kartą, jos mano kieme karaliauja kaip miške, nebežinau ką daryti“, – sielojosi Surviliškio seniūnijos Urbelių kaimo gyventojas Mindaugas Černeckas.

Išgalabijo vištas

Vyriškis jau nebegali suskaičiuoti, kiek lapės yra užpuolusios ir sudraskiusios jo naminių paukščių.

„Lauke išvis negaliu paukščių laikyti atvirame aptvare, nes lapės juos puola.

Pernai nežinau kiek jų išgalabijo, tikrai ne vieną dešimtį.

Gyvenimas šiame vienkiemyje yra ištisa kova su pūstauodegėmis. Jų tiek priviso, kad nebeįmanoma.

Pavargau kentėti nuo lapių išpuolių, nebežinau kaip gintis“, – atsiduso ūkiškai gyvenantis kraštietis.

Medžiotojai nepadeda

Vyriškis kreipėsi ir į vietos medžiotojus, bet šie nuosavame kieme lapių negali šaudyti. Medžiotojai žmogui patarė įsigyti šunį ir pririšti prie būdos netoli tvarto.

„Sako, kad lapės bijo šuns lojimo. Dabar turiu tokį mažą šuniuką, bet jis neloja. Amsi, amsi, bet neišgąsdina lapių. Reikia, matyt, dairytis kokio šuns, kad nebūtų didelis, bet būtų piktas. Gal kas turės padovanoti? Užsiauginčiau sargų šunelį“, – mintimis dalijosi M. Černeckas.

Lapės – gudruolės

Kad lapių populiacija didelė – sako ir medžiotojai. Jie spėja, kad lapių populiacija didėja ir dėl menko sumedžiojimo, ir dėl to, kad jų tiesiog mažiau nugaišta.

Lapių kailių jau niekas nevertina kaip anksčiau, todėl ir sumedžiojama jų mažiau. Be to, gali būti, kad lapės esą suprato vieną dalyką – kuo arčiau bus žmonių namų, tuo lengvų pietų tikimybė didesnė, o didelio pavojaus čia nėra. Mat arti sodybų draudžiama medžioti.

Rekomenduojami video