Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vienišo žmogaus pensija – Seime ši idėja skinasi kelią

Seimo Biudžeto ir finansų bei Socialinių reikalų ir darbo komitetai penktadienį pritarė, kad nuo liepos būtų mokama vienišo žmogaus pensija.

Toks sprendimas priimtas, apsvarsčius Vienišo asmens išmokos įstatymo projektą, numatantį, kad 28,63 euro išmoką gautų visi vieniši senjorai ir neįgalieji, nepriklausomai nuo to, ar jie yra našliai, išsiskyrę ar niekada nesukūrę šeimos. Tai reiškia, kad našliai, kaip ir iki šiol, gautų našlių pensiją, o išsiskyrusiems ar nesukūrusiems šeimos būtų mokama tokio pat dydžio išmoka. Nuo kitų metų išmoka didėtų ir siektų jau 32 eurus. Socialinės apaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas sako, kad išmoka turėtų didelę įtaką skurdo mažinimui.

Seimas palaimino sveikatos draudimo fondo biudžetą „Sodros“ vadovė Julita Varanauskienė sako, kad išmokų administravimas kainuos 0,3 mln. eurų. Socialinės apaugos ir darbo ministerija skaičiuoja, kad papildomą išmoką šiemet gautų apie 60 tūkst. žmonių, o nuo 2022 metų – jau per 400 tūkst.

Šiemet naujoms siūlomoms išmokoms reikėtų 15 mln. eurų, o 2022 ir 2023 metais – po 106 mln. eurų. Našlių pensijoms didinti 2022 ir 2023 metais papildomai reikės po 3 mln. eurų.


Rekomenduojami video