Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vienija jėgas

Siekiant stiprinti ugdymo įstaigų maitinimo organizavimo kokybės priežiūrą, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) bei Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Susitarimo pagrindu bus organizuojami jungtiniai patikrinimai, siekiant įvertinti ugdymo įstaigų įsigyjamų maitinimo paslaugų kokybę ir viešųjų pirkimų sutarčių vykdymą bei kontrolę.

„Maitinimo organizavimo klausimas ugdymo įstaigoje jau yra tapęs problematiniu. Tą matome iš mūsų kontrolės duomenų. Kadangi maitinimo organizavimas darželiuose bei mokyklose vykdomas viešųjų pirkimų pagrindu, esu įsitikinusi, kad bendra šio proceso kontrolė gali padėti užkirsti kelią neskaidriam ir aplaidžiam vaikų maitinimo organizavimui. Nauda įsitikinome jau pernai, pradėję bendradarbiauti su VPT. Šiuo sutvirtintu bendradarbiavimu ir toliau sieksime pagerinti maitinimo organizavimo kokybę mūsų šalies ateičiai – jauniesiems Lietuvos piliečiams“, – teigė VMVT vadovė Audronė Mikalauskienė.

2023 m. VPT ir VMVT vykdė sutarčių vykdymo ir paslaugų kokybės vertinimus penkiose ugdymo įstaigose skirtingose savivaldybėse, su skirtingais tiekėjais. Keturiose iš minėtų įstaigų nustatyta pažeidimų.

„Praėjusiais metais bendri VPT ir VMVT atlikti patikrinimai bei vertinimai ugdymo įstaigose leido užkirsti kelią pažeidimams, kurie ne tik didina nepasitikėjimą visuomenėje, bet ir gali būti žalingi vartotojų sveikatai. Tai paskatino tarnybas bendradarbiauti ateityje, todėl džiaugiuosi, kad savo sprendimą šiandien įtvirtinome tarnybų susitarimu. Šis dokumentas atvers kelią periodiškiems minėto pobūdžio patikrinimams, dalinsimės informacija ir patirtimi“, – sako VPT vadovas D.Vedrickas.

VMVT primena, kad vaikų ugdymo įstaigų vadovybė ir visuomenės sveikatos specialistas privalo nuolat domėtis, kaip užtikrinamas vaikų maitinimas pagal sudarytas sutartis, ir priimti priemones, jeigu maitinimo paslaugos teikėjas neužtikrina susitarimo. Maitinimo paslaugos teikėjas atsako už tai, kad nustatyti vaikų maitinimo organizavimo trūkumai būtų pašalinti nedelsiant. Nepašalinus neatitikimų, visuomenės sveikatos specialistas apie trūkumus turi pranešti VMVT.

Rekomenduojami video