Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vieni verslai jau tikrina klientus dėl skiepų, o kiti – nutrauks veiklą ir sėdės namuose

Nuo rugsėjo 13 dienos gyventojai be galimybių paso negalės naudotis daugeliu paslaugų – valgyti kavinėse ir restoranuose, ilsėtis viešbučiuose, lankytis grožio salonuose ir kirpyklose. Vieni paslaugų teikėjai jau dabar klientų prašo parodyti galimybių pasus, kiti dar tikisi, kad Vyriausybės sprendimas bus atšauktas. Yra ir tokių, kurie piktinasi šiuo sprendimu ir žada iš viso nutraukti savo veiklą.

Portalui tv3.lt Klaipėdos grožio namų „Queen“ vizažistė Simona Kniūkštė pasakojo nepritarianti Vyriausybės sprendimui dėl galimybių paso. „Man atrodo, kad tai yra diskriminacija. Lauksiu iki paskutinės minutės, kol sugalvosiu ką daryti. O jeigu reikės, nutrauksiu savo veiklą ir sėdėsiu namuose. Nedirbsiu esant galimybių paso ribojimams“, – teigė vizažistė.

 Vieni jau dabar prašo galimybių paso, kiti dar laukia

Kito Vilniuje esančio grožio salono „Estetika“ atstovė Raminta tikino, kad jau dabar teikiant paslaugas klientams vykdomi visi Vyriausybės reikalavimai. „Jau dabar registruodami klientus klausiame, ar jie yra pasiskiepiję ir pagal tai juos žymimės. Gali būti, kad kai kuriems klientams tai nepatiks, gal ir prarasime dalį jų. Tačiau mūsų visų kolegų pozicija šiuo klausimu yra vieninga ir mes dirbsime pagal visas numatytas Vyriausybės taisykles. O kažkokių sunkumų tikrinant galimybių pasus nepatiriame, registracijos vyksta iš anksto.

Daug klientų vienu metu grožio salonuose nebūna, tad tikrai suspėjame visus patikrinti“, – tikino Raminta.

Dar vieno grožio salono „Grožio dirbtuvės“ atstovė sakė, kad tik nuo rugsėjo 13 d. klientų prašys rodyti galimybių pasus. „Nenorime klientų pasipiktinimo. Taip pat mums klientai visi vienodi ir svarbūs, nesinorėtų jų pagal kažką skirstyti. Tačiau neturime kito pasirinkimo, juk negalime nevykdyti Vyriausybės sprendimo. Bet vis tik tikimės, gal dauguma žmonių pasiskiepys iki rugsėjo vidurio ir Vyriausybė atšauks savo sprendimą. Tiesiog laukiame rugsėjo.

Dar nespėjome pasidomėti ir kokių priemonių reikės tikrinti galimybių pasus, ko gero, reikės prietaisų ar programėlių nuskaityti QR kodus. Kol kas neturime laiko apie tai galvoti“, – pripažino grožio salono atstovė.

Tikisi, kad klientai bus supratingi

Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka mano, kad jeigu iki rugsėjo 13 d. nebus suvaržymų, nelabai kas iš anksto ir tikrins klientus. „Tačiau mes tikrai esame už galimybių pasą. Tikime, kad tokiu būdu galime paskatinti savo klientus skiepytis.

Matome, kad jaunesni žmonės dar vangiai skiepijasi, galbūt šis sprendimas jiems būtų paskata. Netgi valdžiai siūlėme naktiniame klube ar bare įrengti skiepų punktą, kad pasiektume savo klientus. Tačiau valdžios dėl to įkalbėti nepavyko, gal dar pavyks“, – sakė R. Pranka.

  Anot jo, kaip vyks galimybių paso tikrinimas, dar nėra aišku. „Mums užtenka, kad žmogus jį parodo, tačiau jeigu bus sprendimas jį skenuoti, tai ir darysime. Gali būti, kad kai kuriems barams reikės atskiro žmogaus prie įėjimo ar terasos, kuris tikrins klientus. Kiti barai jeigu užsakymus priima prie baro, tiesiog neparduos gėrimų neturintiems galimybių paso. Mums tai nėra neįprastas dalykas, juk ir pasus mūsų darbuotojai tikrina, kad neparduotų alkoholio nepilnamečiams“, – komentavo barų ir kavinių atstovas.

Pasak jo, barai net yra pasiryžę ir samdyti papildomus darbuotojus, kurie tikrintų galimybių pasus. „Mes norime, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų. Juk naktiniai klubai ir barai tiek laiko negalėjo dirbti. Mes, kaip restoranai, juk negalėjome pasiūlyti klientams maisto išsinešti. Buvome aklinai uždaryti. Ir tikime, kad mūsų klientai taip pat yra supratingi, tad skiepijasi ir turi galimybių pasus“, – teigė R. Pranka.

 Lauko kavinės klientus tikrinti dar neskuba

Daugiau nei pusšimtį restoranų ir kavinių visoje Lietuvoje valdančios bendrovės „Amber Food“ vadovas Gediminas Balnis žada, kad jo vadovaujamos maitinimo įstaigos klientus dėl galimybių paso tikrins nuo rugsėjo 13 d. „Norime restoranuose atskirti erdves, kuriose klientai sėdės su galimybių pasais ir be jų.

Pavyzdžiui, viename aukšte bus vieni klientai, o kitame jau kiti. O su galimybių pasu jau mokame dirbti, juk jau teko tai daryti pavasarį. Viskas vyko gana sklandžiai. Aišku, dabar pačioje pradžioje gali būti didesnė apkrova, eilės kol patikrinsime žmonių galimybių pasus“, – pažymėjo G. Balnis.

Restoranų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje „Momo grill“ ir „Monai“ vadovas Vytautas Samavičius teigė, kad irgi tikrins klientų galimybių pasus tada, kai tai daryti bus privaloma. „Ko gero, galimybių pasus tikrins restorano vadovas. Naujų darbuotojų tam priimti neketiname, nes neturime tam galimybių. Dar nesame atsigavę po buvusių karantinų. Ir žmonių srautai dar nėra tokie patys, kokie buvo prieš karantinus.

 Tad laukiame tolimesnių Vyriausybės sprendimų“, – pasakojo V. Samavičius.

Bijo klientų reakcijos

Viešbučių Kaune „Daugirdas“ ir „Perkūno namai“ vadovas Vytautas Gustas tikino, kad kol kas nėra tikslo tikrinti klientų galimybių pasų. „Kol kas tikrai nenorime išgąsdinti savo klientų. Dalį jų galime net prarasti. Galimybių pasus tikrins mūsų darbuotojai. Apie tai, kad priimtume naujų, – minčių nėra. Ir taip nukraujavome per karantiną, neturime resursų samdyti naujus žmones. Juk čia papildomi kaštai. Gal lėčiau aptarnausime, bet suksimės, kaip galėsime. Turbūt teks susidurti ir su padidėjusiu žmonių nervingumu“, – teigė V. Gustas.

Tačiau, anot jo, šis Vyriausybės sprendimas yra reikalingas, nes karantino metu sustabdžius veiklą tenka skaičiuoti didžiulius nuostolius.

Rugsėjį laukia pokyčiai

Portalas tv3.lt primena, kad ribojimai įsigalios nuo rugsėjo 13 dienos, tuomet asmenims be galimybių paso ar neigiamo COVID-19 testo bus apribota dauguma kontaktinių paslaugų.

„Mes šito siekiame todėl, kad turime užtikrinti, kad su COVID-19 susijusios hospitalizacijos netrukdytų kitų sveikatos priežiūros paslaugų teikimui. Kitas Vyriausybės tikslas – apsaugoti negalinčius skiepytis gyventojus“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Įsigaliojus apribojimams, imuniteto neturintys žmonės galės apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse, jie negalės lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose. Ribojimai nebus taikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgusiems koronavirusu, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turintiems neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.

Rekomenduojami video