Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Veryga žmonių elgesį prilygino šizofrenijai: vieni netelpa ligoninėse, kiti – prekybos centruose

Aurelijus Veryga baisėjosi žmonių elgesiu prekybos centruose ir lygino tai su šizofrenija. Buvęs ministras tikino, kad po 2–3 savaičių pasimatys, ar naujosios valdžios įvesti ribojimai pasitvirtins ir išsakė, kas labiausiai jį skaudina iš valdančiųjų elgesio.

Nuo trečiadienio nebeveiks ne maisto prekių parduotuvės, tad gyventojai paskutinėmis dienomis skuba apsipirkti į didžiuosius prekybos centrus. Seimo valstiečių frakcijos narys, buvęs ministras A. Veryga neigiamai įvertino tokį elgesį.

„Tai beprotybė. Aš tą ne vieną sykį esu sakęs. Kaip šizofrenija, vieni netelpa į ligonines, kiti nebetelpa į prekybos centrus. Kitaip nei beprotybė aš to negaliu pavadinti. Nežinau, kas čia yra“, – Seime susirinkusiems žurnalistams kalbėjo A. Veryga.

Jo teigimu, nors šiomis dienomis koronaviruso atvejų mažiau, tai lemia mažesnis tyrimų skaičius savaitgalį, dėl to užplūdęs optimizmas gali būti nepagrįstas. A. Verygos tvirtinimu, dar anksti kalbėti apie situacijos stabilizaciją.

„Kaip bus, tai pamatysim po 2–3 savaičių, viskas priklausys nuo to, ar laikysimės, ar ne tų sprendimų“, – kalbėjo buvęs ministras. Pasak A. Verygos, dabartiniai valdantieji ėmė greitai keisti dar neseniai priimtus karantino ribojimus, o būtent dėl skubotų korekcijų tuometinė opozicija skalpuodavo A. Verygą, S. Skvernelį ir visą ministrų kabinetą.

„Kas man skaudžiausia yra, kad mes buvome kritikuojami už tuos sprendimus, kuriuos dabar priiminėja, įvardija, kad taip buvo ir pavasarį ir tai kaip argumentą pateikia. Tai kurių galų reikėjo mus pliekti?

Ir tas pridarė labai daug bėdos, nes žmonėms griovė pasitikėjimą Vyriausybe ir natūralu, kad jei griauni pasitikėjimą, paskui reikalauti, kad būtų pasitikima, vadovaujamasi rekomendacijomis, yra labai sudėtinga“, – tvirtino A. Veryga.

Pirmadienį patikslino karantino ribojimus

Į posėdį pirmadienį susirinkusi Vyriausybė patikslino kai kuriuos sprendimus dėl griežtesnių karantino sąlygų. Į judėjimo apribojimų išimtis tarp savivaldybių įtrauktos visos sveikatos priežiūros paslaugos: išvykti bus galima ne tik būtinosios, bet ir planinės sveikatos priežiūros pagalbos. Taip pat įvesta nuostata, kuri leis pareigūnams įvertinti, ar gyventojų pateikiama vykimo priežastis yra pakankamai svari, net jei ji neatitinka Vyriausybės nutarime nurodytų sąlygų.

„Yra palikta vertinamoji nuostata, kur leistų tiesiog į konkrečias aplinkybes atsižvelgiant pareigūnui, jeigu būtų tokia situacija, kad žmogus yra sustabdytas, įvertinti, ar tai tikrai yra kažkokia ypatinga aplinkybė, dėl kurios reikėtų išvykti į kitą savivaldybę“, – posėdyje sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Taip pat, kadangi neįvesti ribojimai kelionėms į užsienį, judėjimas tarp savivaldybių leidžiamas tuo atveju, jeigu vykstama į oro uostą. Patikslinta, jog atviroje vietoje lauke susitikti galės ne daugiau kaip du žmonės arba būti žmonės iš vienos šeimos. Į sprendimą dėl neatidėliotino darbo įtraukta nuostata, jog privaloma užtikrinti neatidėliotinas funkcijas, kuri leis dirbti notarams, antstoliams, teikti kitas būtinas teisines paslaugas. REKLAMA Taip pat Vyriausybė nusprendė nuo 10 kvadratinių metrų iki 15 kvadratinių metrų išplėsti vienam klientui būtiną plotą.

„Vakar buvo nutarime pamažinta iki dešimt, bet vis dėlto Sveikatos apsaugos ministerijos žmonės sako, kad reikia išlaikyti prie epidemiologinės situacijos tai, kas dabar yra, tai yra, penkiolika“, – sakė I. Šimonytė. Vyriausybė taip pat patikslino, kad negalima teikti grožio paslaugų bei kitų paslaugų, kurioms reikalingas ilgesnis nei 15 minučių kontaktas tarp kliento ir paslaugos teikėjo.

Išimtys taikomos medicinos, psichologo paslaugoms, reabilitacijai, advokatams, taip pat, kai reikia išduoti mobilųjį parašą. Vyriausybė taip pat sušvelnino nuostatą dėl apgyvendinimo paslaugų, leidusi jas teikti žmonėms iš vieno namų ūkio. Sekmadienį priimtu sprendimu buvo numatytas apribojimas apgyvendinimo paslaugas teikti tik saviizoliacijai.

Pasak I. Šimonytės, taip nuspręsta įvertinus, kad apgyvendinimo paslaugos išlieka aktualios ir kitose savivaldybėse dirbantiems žmonėms bei užsieniečiams. Taip pat pirmadienio posėdyje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė teikimą dėl karantino pratęsimo. Premjerė pripažino, kad sekmadienį Vyriausybės sprendimas buvo priimtas nesilaikant procedūrų, pagal kurias toks teikimas privalomas.

Vyriausybė sekmadienį nusprendė pratęsti ir sugriežtinti karantiną. Nuo trečiadienio bus uždaryta dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių ir vaistines, apribojamas žmonių išvykimas iš namų be svarbios priežasties. Vienų namų gyventojams bus leidžiama išvykti pasivaikščioti atvirose vietovėse savivaldybės ribose, nesusitinkant su kitais žmonėmis.


Rekomenduojami video