Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Verslo plėtrai kaimiškose vietovėse gali būti skirta apie 18 mln. eurų

Kaimiškose vietovėse siekiama įgyvendinti 121-ą verslo plėtros projektą, kuriems iš viso gali būti skirta apie 18 mln. eurų Europos Sąjungos paramos.

Tokia lėšų suma nurodyta paraiškose pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama investicijoms, skirtoms ne žemės ūkio veiklai kurti ir plėtoti“ veiklą „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“, praneša Žemės ūkio ministerija.

Šios priemonės tikslas - veiklos įvairinimas, mažųjų įmonių kūrimas ir plėtra, taip pat darbo vietų kaimo vietovėse kūrimas. Parama teikiama ne žemės ūkio veiklai plėtoti. Ji skiriama jau veikiantiems ūkio subjektams ekonominės veiklos plėtrai, tai yra parama neskiriama naujai įkurtiems ūkio subjektams.

Parama teikiama gamybinių ir kitų būtinų pastatų, statinių statybai, rekonstrukcijai, kapitaliniam remontui; naujoms statybinėms medžiagoms įsigyti naują statybą, rekonstravimą ar kapitalinį remontą atliekant ūkio būdu; naujai technikai ir įrangai, transporto priemonėms (N kategorija, N1 klasė) įsigyti; infrastruktūrai kurti (apšvietimo, privažiavimo, vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistemos įrengimas, kitos infrastruktūros).

Tinkamomis finansuoti pripažįstamos išlaidos: būtinos verslo planui įgyvendinti ir numatytos paramos paraiškoje ir verslo plane; patirtos (tai yra apmokėtos) po paramos paraiškos pateikimo dienos, išskyrus bendrąsias išlaidas.

Rugsėjo 28 d. pasibaigusiam paraiškų rinkimo etapui iš viso buvo numatyta skirti daugiau kaip 23 mln. eurų, taigi paramos lėšų pakaks visoms nustatytus kriterijus atitinkančioms paraiškoms finansuoti, teigia ministerija.

Nacionalinei mokėjimo agentūrai patvirtinus projektą, jį bus privaloma įgyvendinti per 24 mėnesius nuo paramos sutarties pasirašymo dienos.

Didžiausia paramos suma vienam projektui negali viršyti 200 tūkst. eurų. Finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Suteikiamos paramos dydis skaičiuojamas atsižvelgiant į tinkamas finansuoti projekto išlaidas ir proporcingai pagal planuojamas sukurti naujas darbo vietas: vienai darbo vietai sukurti didžiausia paramos suma gali būti 50 tūkst. eurų.

Rekomenduojami video