Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Verslo atstovas: Briuselyje jau kalbama, kad Lietuva yra padidintos politinės rizikos šalis, į kurią rizikinga investuoti

Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos (VPVA) prezidentas Sigitas Besagirskas tvirtina, kad Europos Sąjungos institucijų kuluaruose jau pasigirsta kalbų, jog Lietuva dėl savo pasirinktos užsienio politikos krypties yra laikoma aukštesnės rizikos valstybe verslo investicijoms.

„Jau Briuselyje apie tai kalba, koridoriuose juokauja, kad Lietuva yra padidintos politinės rizikos šalis (...) Yra politinis tekstas, kurį būtina sakyti ir yra realus gyvenimas, kuris šiek tiek skiriasi nuo to politinio teksto“, – pirmadienį „Žinių radijui“ teigė S. Besagirskas.

Pasak jo, vieši ES lyderių bei Vakarų valstybių vadovų pareiškimai dėl Lietuvos pasirinktos krypties Kinijos atžvilgiu ne visada atspindi jų tikrąją poziciją.

„Praėjusią savaitę buvau Briuselyje. Kalbėjausi su įvairių institucijų žmonėmis, ganėtinai specifiniais klausimais, bet ne vienas pajuokavo, kad Lietuva yra padidintos politinės rizikos šalis. Sakau, kodėl jūsų vadai, Europos Komisijos vadovai taip nešneka. Sako: šneka, tik prie kavos puodelio, o ne iš tribūnos“, – tikino VPVA prezidentas.

S. Besagirskas mano, kad rizika verslininkams investuoti į Lietuvą išaugo dėl to, jog Vilniaus vykdoma užsienio politikos kryptis tapo sunkiai nuspėjama.

„Supranta, kad Lietuva jau per daug rizikuoja ir šiandiendien atsiranda politinė rizika investuoti į Lietuvą, nes neaišku, koks bus kitas žingsnis. Lietuva dabar su kinais, baltarusiais susipyko, o kas bus kiti? Lenkija, gal Vokietija?", – samprotavo jis.

Rekomenduojami video