Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vėjas plėšė stogus, vertė medžius

Šiuo metų laikotarpiu, kuris kažkodėl vadinamas žiema, jau nebestebina jokios gamtos keistenybės. Dažnai pučiantys stiprūs vėjai jau tapo nekalta kasdienybe. Tačiau savaitgalį vėjas gerokai sudūko, parodydamas, kad pasikliauti gamtos geranoriškumu neverta.

Vėjo pyktis praėjusią savaitę kliuvo Užušilių kaimo parduotuvės ūkiniam pastatui. Kuo prasikalto prekybininkai - nežinia, tačiau šeštadienį, apie vienuoliktą valandą vakaro, vėjo gūsis nuplėšė skardinį pastato stogą su medinėmis konstrukcijos detalėmis. Tarsi didžiulis aitvaras stogas nuskriejo apie šimtą metrų, pakeliui nutraukęs elektros laidus, ir nutūpė kitoje gatvės pusėje esančios sodybos kieme. Šiek tiek nukentėjo namą juosianti tvora, aplink buvo pribarstyta stogo medinės dalies šipulių. Nutrauktas elektros tiekimas buvo atstatytas tik sekmadienio popietę, iki to meto be elektros buvo likusi parduotuvė ir dalis kaimo gyvenamųjų namų.

Kaimo palaukėje vėjas nulaužė medį, šis krituolis niekam jokios žalos nepridarė.

Medžiai virto ir kitur. Šeštadienio vakare medis nuvirto Jasiškių kaime. Jau kiek po vidurnakčio, sekmadienį, Rygos gatvę Germaniškyje užtvėrė kitas krituolis. Susisiekimas su broliška šalimi Latvija netrukus buvo atstatytas, medį supjaustė ir nuo važiuojamosios dalies pašalino Germaniškio ugniagesių komandos vyrai. Jasiškiuose darbavosi Nemunėlio Radviliškio ugniagesiai.

Juostaviečiuose šeštadienį ant kelio nuvirtusią eglę sutvarkė seniūnijos darbuotojai.

Pietinėje rajono dalyje žinių apie vėjo padarytus nuostolius iki pirmadienio pietų dar nebuvo girdėti. Kučgalyje vėjas eglę buvo nuvertęs prieš savaitę.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Biržų meteorologijos stoties vyriausiasis stebėtojas Bronius Medinis sakė, jog šeštadienį didžiausias stotyje registruotas vėjo greitis siekė 17 metrų per sekundę. Anot B. Medinio, kai kur vėjas gūsiuose galėjo būti vienu kitu metru greitesnis. Pasak specialisto, tokie vėjai būdingi spalio, lapkričio mėnesiams.

Daugiau bėdos tokie vėjai pridaro, kai jų greitis būna apie 20 metrų per sekundę. Anot B. Medinio, meteorologai juokauja, jog tada vėjai atlieka statinių patikrą ir sanitarinius kirtimus. Paprastai nukenčia silpnesnės ar pasenusios stogo konstrukcijos bei pažeisti ar nudžiūvę medžiai.

Antanas Vaičeliūnas

Rekomenduojami video