Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Veiklą atnaujinančios „Lifosos“ vadovė: laukia daug iššūkių

Po beveik keturių mėnesių Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ atnaujinant veiklą laikinoji jos direktorė Regvita Ivanovienė teigia, jog įmonė susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau tikisi, kad juos pavyks įveikti.

„Mes turim daug iššūkių, tiek su realizacija, tiek su žaliavų pirkimu, turėjome labai greit persiorientuoti, vis dar ieškome pirkėjų ir kuriam savo naują istoriją su tiesioginiais pardavimais ir žaliavų tiekėjai taip pat. Nėra vienos dienos klausimas, kada atstatomas tiekimas, taip kad iššūkių dar laukia daug“, – LRT radijui pirmadienį sakė bendrovės vadovė.

„Lifosos“ profsąjungos pirmininkas Kęstas Šlama teigė, kad įmonė labai svarbi Kėdainių rajonui, todėl tikimasi, kad didelei daliai darbuotojų grįžus į darbą, galės grįžti ir likusieji, esantys prastovose.

„Viliamės, kad šitas procesas bus tvarus ir ilgalaikis, kad neteks stoti po kelių mėnesių darbo. Kėdainiams tai yra labai reikšmingas įvykis, puikiai visi suprantame, kaip šitas rajonas priklausomas nuo šios įmonės“, – sakė K. Šlama. 

Anot jo, pastarasis laikotarpis darbuotojams buvo nelengvas, ypač tiems, kur abu šeimos nariai dirbo įmonėje arba šeimoje buvo vienas dirbantis asmuo. Prastovų išmokas, pasak pirmininko, gavo visi, o nuo liepos 1 dienos jos buvo padidintos. 

Anot įmonės vadovės, šiuo metu prastovose liko 93 darbuotojai, tačiau atleisti jų neplanuojama. 

„Iki mėnesio pabaigos 58 ketiname susigrąžinti, 35 darbuotojams ieškosime galimybės persikvalifikuoti, perskirstyti į kitus cechus, kalbų apie atleidimus nėra“, – sakė R. Ivanovienė.

Anot jos, įmonė, kaip ir kitos, patiria iššūkių ir dėl didelių dujų kainų. 

„Ne paslaptis, kad Europa ir Amerika įsileido rusiškas trąšas, kurios pigesnės, bet šitie iššūkiai būna metai iš metų. Trąšų verslas nėra toks paprastas, mes šiame versle pakankamai seniai. Valstybės pagalba turėdami administratorių su jo priežiūra vykdysime ekonominę veiklą nepažeisdami sankcijų“, – teigė vadovė. 

Laikinojo administratoriaus prižiūrimoje įmonėje rugpjūčio 7-ąją pradėjo veikti sieros rūgšties cechas, o nuo pirmadienio atnaujinama diamonio fosfato trąšų gamyba.

Veiklai taip pat paruošti amofoso cechas ir pašarinių fosfatų, monoamonio fosfato bei karbamido fosfato cechai. Tikimasi, kad rugpjūtį gamykla veiks 60-70 proc. pajėgumu, joje dirbs 80 proc. darbuotojų, o ilgainiui grįš ir likusieji.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 947 darbuotojai, iki sankcijų taikymo jų buvo 1030.

Rekomenduojami video