Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Važiuojamojoje kelio dalyje rasta negyva stirna užminė mįslę

Antradienio rytą ne vienas šėtiškis ar pro šalį važiavęs vairuotojas negalėjo nepamatyti kraupaus vaizdo važiuojamojoje kelio dalyje – čia gulėjo galimai automobilio partrenkta negyva stirna. Ir vis tik paaiškėjo, kad apie įvykį policija informuota nebuvo, tad šis įvykis specialistams užminė mįslę.

Pastebėjo vairuotojai

Ankstų antradienio rytą žmonės pastebėjo Kėdainių rajone, krašto kelyje Kėdainiai-Šėta-Ukmergė, ties Šėtos miesteliu kelyje partrenktą stirną. Gyvūnas čia gulėjo ne valandą ir ne dvi, tačiau jo niekas taip ir neatvyko pasiimti. 

„Rinkos aikštė“ sulaukė gyventojų informacijos apie incidentą šiame kelyje. Žmonės klausė, kodėl negyvo gyvūno niekas nepatraukia nuo kelio.

Pranešimo negavo

„Rinkos aikštė“ kreipėsi į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, prašydama paaiškinti, ar policija buvo informuota apie šį įvykį ir ar žinomos jo aplinkybės. 

Komunikacijos skyriaus specialistės paprašė patikslinti laiką, patikrino informacinę duomenų bazę.

„Tokio pranešimo negavome“, – patvirtino specialistės. 

Tai reiškia, kad į Bendrąjį pagalbos centrą dėl įvykio niekas nesikreipė, pareigūnai nebuvo siųsti. Taigi, peršasi išvada, kad vairuotojas galimai nepranešė pareigūnams apie eismo įvykį.

Prašo atidumo

Lietuvos policijos kelių tarnyba primena, kad susidūrimai su dideliais laukiniais gyvūnais yra labai

pavojingi – tokių eismo įvykiu metu padidėja rizika ne tik sugadinti transporto priemonę, bet ir sunkiai susižaloti. Vairuodami būkite atsargūs, laikykitės kelių eismo taisyklių, visada atkreipkite dėmesį į įspėjamuosius kelio ženklus – ypatingai į kelio ženklus „Laukiniai gyvūnai“.

Jei vis tik važiuodamas išvydote žvėrį, pro jį važiuokite itin lėtai ir atsargiai, nemirksėkite tolimosiomis žibintų šviesomis ir nenaudokite garsinio signalo – išgąsdintas gyvūnas sutrinka ir tampa visiškai neprognozuojamu.

Privalo pranešti

Svarbu įsidėmėti, kad intensyviausiai žvėrys juda paryčiais, sutemus ir esant blogam matomumui.

Kelių eismo taisyklėse nurodoma – jei susidūrus su laukiniu gyvūnu buvo apgadintos kitiems asmenims priklausančios transporto priemonės, kroviniai, kelio įrenginiai ar kitas turtas, jeigu buvo sužeistas ar nugaišo gyvūnas, vairuotojas privalo telefonu pranešti policijai apie eismo įvykį ir vykdyti pareigūnų nurodymus.

Nugaišusiu gyvūnu pasirūpins aplinkos apsaugos pareigūnai ir medžiotojai.

Rekomenduojami video