Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Važiavo gesinti namo, užgesino kadagį

Rugpjūčio 5-ąją Kėdainių mieste aidėjo specialiųjų tarnybų sirenos – gausios ugniagesių pajėgos skubėjo gesinti degančio namo, tačiau atvykus į įvykio vietą paaiškėjo, kad šalia namo dega didžiulis kadagio krūmas. Beje, kadagio, virtusio ugnies fakelu, užsidegimo aplinkybės labai miglotos – jos kol kas nežinomos nei namo savininkei, nei ugniagesiams gelbėtojams.

Pranešė liudininkas

21 val. 27 min. į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs pilietis pranešė, kad mato kaip Kėdainių miesto Juodkiškio gatvėje atvira liepsna dega namo stogas. Vyriškis sakė esantis ne prie namo ir daugiau informacijos pasakyti negali.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti du Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių gelbėtojų skyriai, Pramonės ugniagesių komanda ir greitosios medicinos pagalbos medikai.

Degė kadagys

Ugniagesiams atvykus į įvykio vietą paaiškėjo, kad dega ne namas, o šalia namo augantis apie 5–6 metrų aukščio kadagys. Krūmas degė ne Juodkiškio, o Pirmūnų gatvėje.

Kadagys augo prie pat namo, todėl kilo reali grėsmė jam užsidegti.  Namas mūrinis, vieno aukšto, stogas – dvišlaitis šiferio. Ugniagesiai užgesino kadagį ir aušino namo stogą iš lauko pusės.

Namuose nebuvo

Vėliau buvo išsiaiškinta, kad name gyvena vieniša moteris, kurią kartas nuo karto lanko Kaune gyvenantis sūnus.

Kai kilo gaisras moters namuose nebuvo – ji prie Šv. Jurgio bažnyčios vedžiojo šunis. Medikų pagalbos niekam neprireikė.

Moteris namo atskubėjo tik pamačiusi specialiųjų tarnybų švyturėlius ir išgirdusi sirenas.

Mįslingos aplinkybės

Beje, kadagio, virtusio ugnies fakelu, užsidegimo aplinkybės labai miglotos – jos kol kas nežinomos nei namo savininkei, nei ugniagesiams gelbėtojams.

„Aš vedžiojau šuniukus, tad nieko nemačiau. Kai grįžau namo, mano didžiulis kadagys jau degė atvira ugnimi, buvo didžiulis ugnies stulpas. Aš labai išsigandau, bijojau, kad nesudegtų namas“, – kitą dieną po gaisro kalbėjo namo savininkė.

Įtaria piktavalius

Moteris įtaria, kad galbūt gaisrą galėjo sukelti piktavaliai arba neatsargiai nuorūką numetę žmonės.

„Velnias žino, nuo ko jis užsidegė. Nežinau. Man irgi labai keista. Gal cigaretę kas numetė, gal tyčia jį pakūrė.

Vaikšto čia visokių įtartinų tipų, lenda į kiemą. Vieną kartą aplaužytas kadagio šakas radau, kitą kartą butelių buvo primėtyta. Lenda per tvorą, nėra ramybės“, – guodėsi moteris.

Rekomenduojami video