Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vasara tik įpusėjo, o žaibai jau pleškina ūkinius pastatus ir šieną

Pastaruoju metu visą Lietuvą, o kartu ir pamario kraštą niokoja ekstremalūs orai: jau būta ir stichinės kaitros, ir griaustinio, ir žaibų. Žaibai jau spėjo pridaryti pamariškiams ir nuostolių: ūkiniai pastatai jau liepsnojo Uostadvaryje ir Palendriuose, o Saugose užsidegė viena iš trijų priekabų su šienu, kurias tempė traktorius.

Vienas gaisras Uostadvario kaime (Rusnės sen.) kilo dar birželio 23-iosios naktį, apie 2 val., jo priežastis – žaibo iškrova. Žaibas tuomet trenkė į dvi senas pašiūres, kurios tuoj pat užsiliepsnojo. Nors pastatėliai sudegė, laimė, jie stovėjo atokiai nuo kitų pastatų, tad nei vietos gyventojai, nei jų namai nenukentėjo.

Liepos 5-ąją ugniagesiai skubėjo į Saugas, kur užsidegė viena iš trijų priekabų su šienu, kurias tempė senas „Belorus“ traktorius. Spėjama, kad liepsnų priežastis buvo sausutėlį šieną pasiekusi žiežirba, kurios tikrai galėjo užtekti ypač karštą dieną.

Šįkart rimtų nuostolių išvengta tik todėl, kad pats ūkininkas greit sureagavo – pasukęs į pievą jis atkabino priekabą ir išvertė šieną, todėl liepsnos nespėjo išplisti. Apdegė tik keli šieno rulonai.
Jau vakarop – 19.22 val. ugniagesiams pranešta apie gaisrą Žemaičių Naumiesčio sen. Palendrių kaimo Ąžuolų g. Čia irgi nuo žaibo iškrovos užsidegė medinė ūkinio pastato dalis. Į gaisravietę išskubėjo Šilutės, Vainuto ir Žemaičių Naumiesčio ugniagesių cisternos, gesinti padėjo ir keli savanoriai, tačiau pastatėlis supleškėjo. Užtat pavyko apsaugoti gyvenamuosius ir kitus sodybos pastatus. Ūkiniame pastate buvo sukrautos 3 tonos šieno, 30 kub. m malkų.

Liepos 6-osios popietę, apie 16.12 val. dar vienas gaisras kilo Uostadvario k. Atvykę ugniagesiai nustatė, kad degė traktorius CASE. Gaisras kilo variklio skyriuje, bet jis buvo likviduotas iki atvykstant PGT vyrams. Įvykio metu apdegė variklio skyriaus degios dalys.

Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas sako, kad kol kas žaibai pamario gyventojams ypač didelių nuostolių dar nepadarė. Tačiau jis įspėja, kad šiemet žaibai yra ypač „pikti“. Todėl tokiomis karštomis dienomis laukuose dirbantys ūkininkai turi ypač prižiūrėti savo techniką. O senesnės gamybos traktoriai turėtų turėti papildomus kibirkščių gaudiklius, sumontuotus ant dūmų išmetimo vamzdžio.

Be to, individualių namų savininkai turėtų įsirengti ir pastatų žaibosaugą. „Vasara dar tik įpusėjo, ir gamtos stichija dar gali padaryti milžiniškų nuostolių“, – sako A. Ališauskas.

Rekomenduojami video