Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Varžybos dėl pirmokų: kas džiūgauja, kas gyvena tik viltimi

Vykstant švietimo tinklo optimizavimui, kai kurioms rajono mokykloms šis laikotarpis labai neramus, kadangi sprendžiamas jų išlikimo klausimas. Kasmet stipriai mažėjant pirmokų, keletas Tauragės ugdymo įstaigų balansuoja ant išgyvenimo ribos, nes, valdžios teigimu, jas išlaikyti nuostolinga. Prasidėjus būsimųjų pirmokėlių registracijai, mokyklų vadovai atviravo, kokiomis viltimis ir nuotaikomis gyvena.

Kaimo privalumas – grynas oras

Jau keletą metų viešai vis pasvarstoma apie Pagramančio pagrindinės mokyklos uždarymą dėl mokinių trūkumo. Tačiau mokyklos direktorius Zigmas Mozuraitis neslėpė optimizmo, išreiškė viltį, kad mokykla sėkmingai gyvuos ir toliau. Juo labiau, kad padaugėjo vaikučių – šiemet Pagramantyje ugdomi du pirmokėliai, o rudenį jų būsią jau septyni.

– Sunku tikslų skaičių pasakyti, kiek rudenį sulauksime pirmokėlių. Gal kas atsikels čia gyventi, gal vasarą po breksito iš Anglijos grįš. Girdėjau, kad Šakvietyje uždaromas darželis, tai tikiuosi, kad Šakviečio vaikai gal pas mus pareis, – svarstė mokyklos vadovas. – Mieste konkuruoja, lenktyniauja, kas kiek klasių sudarys, nežino, kaip vaikus privilioti iš kitų teritorijų, mes turim savo teritoriją ir aplinkinius kaimus, esam vieninteliai, todėl su niekuo nekonkuruojam.

Pasak mokyklos direktoriaus, Pagramantis „turi“ gryną orą ir visas reikalingas priemones pirmokų ugdymui, todėl mielai priimtų ir iš kitur atvykusius vaikučius.

– Bėda, kad kartais į švietimą žiūrima kaip į biznį, o juk švietimo pinigais nepamatuosi. Kovo mėnesį savivaldybės taryba turėtų svarstyti, ar mus uždaryti. Rugsėjo mėnesį mūsų jau gali nebebūti. Pas mus tokia ta švietimo sistema – viskas su pinigais susieta, – apgailestavo Z.Mozuraitis.

Jei neliks mokyklos, bus „paskutinioji“

Lomių pagrindinės mokyklos direktorius Saulius Kasperavičius suskaičiavo, kad ateinančiais mokslo metais turės septynis pirmokėlius, dabar pirmoje klasėje mokosi šeši vaikučiai.

– Duok Dieve, kad iš tos Anglijos sugrįžtų kokia šeima. Dėl optimizavimo po rinkimų turėtų spręstis šitas klausimas – gal išliksim, o gal panaikins, nieko nežinom. Esame turėję pirmokų ir du, tris, aštuonis, ir dešimt, dirbome ir nieko neatsitiko, – kalbėjo direktorius. – Mintys dėl optimizavimo kažkiek gąsdina, žinoma, labai norėtųsi, kad kaime mokykla išliktų. Tėvai nori ir mokytojai, mes dažnai apie tai pasikalbame. Kai jau kaime nelieka mokyklos, tai paskutinioji.

Lomių pagrindinei mokyklai priklauso dvi priešmokyklinės grupės: Šakvietyje – 10 vaikučių, Lomiuose – 12. Tačiau jų amžius – nuo trejų iki šešerių metų, iš šių grupių mokykla ir sulaukia pirmokų.

Miestas: vieni priims 20, kiti – 120

Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis tikisi suformuoti dvi pirmokų klases po dvidešimt vaikučių.

– Mūsų tokia daugiametė praktika, kad daugiau nei 40 pirmokėlių nesurenkame. Kasmet šis skaičius nežymiai kinta nuo 37 iki 43. Emigracija, nieko nepadarysi, – sakė A.Kaminskis.

Direktorius patikino, jog tėvai gali net neabejoti, kad Jovarų mokykla turi puikias sąlygas ir stiprią mokymo bazę, esą pirmokams nieko netrūksta, todėl tėveliams nėra prasmės dairytis kitur.

„Aušros“ progimnazijos direktorė Snieguolė Bastakienė atviravo, kad šiemet planuoja surinkti tik vieną klasę su kiek daugiau nei 20 pirmokėlių. Ji neslėpė, kad viltis sulaukti daugiau pirmokų kilo peržiūrėjus sąrašus pagal vaikų gyvenamąją vietą. Tokiu atveju mokykla teiktų prašymą dar vienam papildomam komplektui steigti. Šiemet pagal naują tvarką mokykla neprašo tėvelių gyvenamosios vietos deklaracijos – šiuos duomenis gaus iš savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus. Taip mažinama administracinė našta tėvams.

– Pirmas priėmimas privalomas pagal gyvenamąją vietą, į likusias laisvas vietas nuo rugpjūčio gali rašyti prašymus tie, kurie gyvena ne mokyklai priskirtoje teritorijoje. Jei yra pilnas klasių komplektas pagal normatyvus, tuomet papildomų moksleivių nepriimame, – kalbėjo direktorė. – Pas mus pirmokėliai gauna visa, kas geriausia, niekas ne prasčiau, nieko ne mažiau. Dalyvaujame įvairiuose projektuose netgi daugiau nei kitos mokyklos.

„Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė informavo, kad komplektuoja penkias pirmokų klases – 120 pirmokėlių. Iki dabar prašymus pateikė 106 tėveliai. Direktorė džiaugsmingai pasakojo, kad pirmąją pareiškimų priėmimo dieną iki 13 valandos mokykla jau turėjo 100 prašymų.

 

Regina GENIENĖ

Rekomenduojami video