Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vargstantys prieš Kalėdas sulaukė ne tik maisto produktų: patenkinti ne visi

Vargstantys prieš Kalėdas sulaukė sotesnių maisto paketų. Krepšelį sudaro ne tik miltų mišinys pyragui išsikepti, vištienos ir paruoštos sriubos konservai, aliejaus ar sutirštinto pieno, kaimo žmonės sulaukė ir razinų, ir riešutų mišinio. Be to, šalia maisto produktų gruodį dalinami ir higienos reikmenys. Tiesa, jie kai kuriems vargstantiems nepasirodė jau labai ir reikalingi.

Prie sandėlio už seniūnijos pastato Krekenavoje rikiuojasi vargstančiųjų eilutė. Žmonės jau pačią pirmą dieną suskubo atsiimti iš ES aruodų skirtos paramos.

O paketas iš tiesų dosnus. Net 10 įvairių maisto produktų ir 5-kios higienos bei kūno priežiūros priemonės. Tarp Broniaus išvardytų daiktų yra ne tik dantų pasta, su šepetėliu jiems valyti, bet ir žalia arbata kvepiantis muilas, plaukų šampūnas: „Geras, geras, galima džiaugtis, ačiū galima pasakyt.“ „Ir pienas, ir miltai, ir riešutų mačiau, aš tokio irgi neatsisakyčiau. Jau sąrašas tikrai priemonių nemažas, ir maisto yra, ir higienos prekių, tai kiek čia matėm, tai žmonės pakankamai patenkinti. Ir netgi gal ant stalo pasidės Kūčių ar tai Kalėdų“, – sako Krekenavos seniūnas Vaidas Kaušakys.

TV3 nuotr.

Skystas drabužių skalbiklis pradžiugino ir Nijolę iš Linkaučių kaimo. Moteris atvira, kad tokio dosnaus paketo norėtų sulaukti kaskart, kai jis tik dalinamas: „Tegu duoda, kad ir kiekvieną mėnesį tikrai kojas nuplaučiau ir vandenį išgerčiau, tokie dalykai tikrai yra reikalingi šeimoj.“ „Nu nemažai davė, šįkart daug. Praverčia, vaikų daug, 5.“ „Tai aišku, geri, kas neturi išvis nieko, labai gerai, bet yra ir tokių, kas gauna ir už butelį atiduoda, tiems gal ir nereiktų išvis duoti.“

Tačiau kartu su maisto produktais dalinamas kūno priežiūros priemonių rinkinys ne visiems kaimo žmonėms patinka. Kai kurie vyrai iš ant durų pakabinto sąrašo drąsiai išbrauktų dantų pastą ir šepetėlį. Esą tokių higienos priemonių jiems jau seniai nebereikia. Krekenaviškiai juokiasi, kad tokiems stikliuko mėgėjams už dyką dalinamos priemonės tampa puikia išmainymo preke: „Nu kas džiugina, aš grikių kruopas mėgstu, kekso mišinio man nereikia, rapsų aliejus… aš nieko nesakau, bet va tokių dantų šepetėlio man nereikia, aš dantų neturiu. Atiduosiu kam nors.“ „Taigi yra „stafkės“ – 2 pūslės, 3 pūslės, tas marmalas, žinot, kur yra visoks. Yra ten tokie visokie alūs „Tėviškė“, 7,5. Tai kodėl ne, jei jis nori gerti.“

Bet anaiptol ne visiems taip gera su ištiesta ranka stovėti. Štai sutuoktinių krekenaviškių pora tikina mieliau eitų nuolatinio darbo dirbti, jei tik tokį rastų skurstančioje provincijoje: „Būtų geriau, kad darbo daugiau būtų gerai apmokamo…“ „Aišku darbas čia pirmoj eilėj darbas, o kai be darbo pvz aš šiuo metu nieko negaunu gyvenam iš vyro pensijos. Aišku gerai, kai duoda šiek tiek kažką prisidurti tai mums pagalba.

Čia, kaimuose, sezoniniai darbai pagrinde, o pastovaus ir dėl sveikatos negali kažko sunkesnio dirbti, ir viskas, vargsti va taip.“ Krekenavos seniūnija tikina, kad piktnaudžiaujančių parama gretos, ypač kaimiškose vietovėse gerokai praretintos. Didžioji dalis vargstančių gauna kuklias pajamas, todėl skiriamą labdarą vertina ir jos neišmėto. Maisto paketų davinys priklauso tiems, kas per mėnesį negauna nė 200 eurų, gyvena iš pašalpų ar mažos pensijos, kuri išimties atveju neturi viršyti 263 eurų.

Jurgita Kasperavičiūtė

Rekomenduojami video