Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vandens telkinius švarinę amūrai – išgaudyti

Mažai kam žinoma, jog mūsų rajono vandens telkiniuose jau daugiau nei metus karaliauja nauja žuvų rūšis – amūrai. Šios žuvys yra vandenų švarintojos ir buvo specialiai įveistos mūsų rajono vandens telkiniuose, kad gelbėtų juos nuo užžėlimo. Specialistai siekdami, kad šios žuvys kuo ilgiau galėtų „dirbti“ vandens telkiniuose, apie tai, kur jos įveistos, visą informaciją laikė paslaptyje. Nepaisant to, žvejai mėgėjai vis tik stipriai sumažino šios žuvies kiekį.

Slėpė nuo piktavalių

Štai viename Kėdainių miesto vandens telkinyje buvo prileista net pusantros tonos šių žuvų, tiesa, kiek jų liko dabar – nežinia, mat žmonės arba dėl nežinojimo, arba dėl noro lengvai nutverti grobį, šią žuvį tiesiog išgaudė. Dar verta paminėti, kad nors ir dauguma žuvų buvo išgaudytos, tačiau jos padarė savo – vandens telkinys tapo žymiai švaresnis, sumažėjo įvairių žolių, kitų augalų.

Ragina negaudyti

„Norėtume, kad amūrai ir toliau galėtų dirbti  savo darbą. Jų dar kažkiek liko, tad raginu visus žvejus pagavus šią žuvį, nedelsiant paleisti. Bus geriau mums visiems, nes taip išsaugosime ir padėsime visam vandens telkiniui ir kitoms jame gyvenančioms žuvims. Paleidę šią žuvį atgal į vandenį, mes išgelbėsime vandens telkinį“, – į kėdainiečius žvejus kreipėsi ilgametis Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos žvejys Stasys Navikas.

Kėdainiuose dirbantys specialistai teigia, kad mūsų mieste ir rajone dar ne vienas vandens telkinys bus įžuvintas amūrais. Tokia praktika pasiteisino su kaupu – amūrai puikai gelbėja vandens telkinius nuo užžėlimo.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video