Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
"Valstiečiams" įtarimų kelia smarkiai padidintos miškų kirtimo normos

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime trečiadienį kviečia aplinkos ministrą Simoną Gentvilą atsakyti į frakcijos narių klausimus. Frakcijos posėdis rengiamas reaguojant į Vyriausybės kanceliarijos Ekonomikos politikos grupės pažymą „Dėl valstybės valdomų įmonių pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių plano“, kurioje nurodyta, kad VĮ Valstybinių miškų urėdiją iki 2023 m. pabaigos ruošiamasi pertvarkyti į akcinę bendrovę ir galbūt dalį akcijų leisti įsigyti privatiems asmenims.

Posėdyje taip pat bus aptariamas aplinkos ministro sprendimas su niekuo nederinus padidinti metinę kirtimų normą valstybiniuose bei krašto apsaugai skirtuose miškuose net 1,2 mln. kubinių metrų.

„Vyriausybė savo programoje yra nurodžiusi, kad saugomos teritorijos bus plečiamos 30 procentų, o dabar vienu ministro mostu ji ženkliai didina kirtimo normą. Taip pat buvo kalbama, kad miškingumą planuojama didinti iki 35 proc. Šiuo metu miškingumas siekia 33,7 proc. Frakcijos nariams kyla pagrįstas klausimas, ar Vyriausybė apskritai žino, ką daro vienas jos ministrų?“ – klausia LVŽS frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė.

LVŽS frakcijos nariaų teigimu, kai anksčiau kildavo poreikis didinti Vyriausybės patvirtintą ir kiekvienais metais tikslinamą miškų kirtimo normą, viešumoje visada kildavo audringos diskusijos. Tad kodėl gamtininkai, nevyriausybinės organizacijos ir aplinkosaugininkai tyli šį kartą? Ar miškų kirtimų normos neturėtų būti nekeičiamos, kol bus parengtas ir pasirašytas Nacionalinis miškų susitarimas?

Šiuos ir kitus svarbius klausimus Seimo LVŽS frakcijos nariai užduos ministrui S. Gentvilui.

Rekomenduojami video