Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
"Valstiečiai": valdantieji palieka regionų gyventojus be grynųjų pinigų

Mažėjant bankomatų šalies regionuose, valdantieji palieka gyventojus be grynųjų pinigų ir visiškai nekreipia dėmesio į jų kasdienius poreikius. Todėl Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija nepritaria, kad Seime būtų priimtas įstatymas, įpareigojantis darbdavius atlyginimą darbuotojams mokėti tik bankiniu pavedimu.

„Mums kelia didelį susirūpinimą, kad valdantieji ir vėl abejingai žiūri į gyventojų poreikius. Atokesniuose šalies regionuose, bankams nuolat mažinant bankomatų tinklą, gyventojai vis dažniau lieka be grynųjų pinigų ir apskritai mažėja finansinių paslaugų prieinamumas“, – teigia Seimo LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Valdančiųjų sprendimu, šią problemą turėjęs išspręsti Bankų įstatymo pakeitimo projektas, atidedamas neribotam laikui.

„Mes negalime rizikuoti ir palikti žmonių likimo valiai, kai jie, gavę darbo užmokestį į banko sąskaitą, dėl atimtos galimybės išsigryninti pinigus negalėtų padengti einamųjų išlaidų, įsigyti būtinųjų prekių ar būtų kitaip pažeidžiamos jų teisės disponuoti savo pinigais“, – sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Valius Ąžuolas.

LVŽS frakcijos nuomone, gyventojų interesai yra patys svarbiausi, todėl būtina grįžti prie bankomatų plėtros visoje šalyje ir užtikrinti kokybišką tokių paslaugų prieinamumą visiems žmonėms.   

„Iš esmės esu už tai, kad mes eitume link grynųjų pinigų mažinimo, tačiau dabartinė situacija, kai finansinės paslaugos tampa ne visiems prieinamos, dalį gyventojų pastato į keblią padėtį. Tikiuosi, kad valdantieji išgirs mūsų raginimą ir bus grįžta prie bankomatų tinklo plėtros visoje šalyje. Tik tada, kai bus užtikrintas kokybiškas tokių paslaugų prieinamumas visiems gyventojams, mes galėsime šiuos du tampriai susijusius įstatymo projektus priimti kartu. Noriu pabrėžti, kad darbo užmokesčio mokėjimas pavedimu turi apsaugoti darbuotojus, o ne sudaryti daugiau problemų“, – susidariusią situaciją komentuoja Seimo LVŽS frakcijos narys Lukas Savickas.

Rekomenduojami video