Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Valstiečiai“ renka parašus dėl nepasitikėjimo Pavilioniu

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos iniciatyva renkami parašai dėl nepasitikėjimo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Žygimantu Pavilioniu. Pasak Seimo „valstiečių“, parašai pradėti rinkti po to, kai Ž. Pavilionis davė skandalingą interviu Rusijos propagandistams, kuriame, net deramai neįsitikinęs, su kokiais asmenimis bendrauja, šiems asmenims atskleidė Lietuvos diplomatijos veikimo principus, strateginius tikslus bei savo pasisakymais trečiųjų valstybių piliečių akyse siekė sumenkinti valstybės vadovo vaidmenį užsienio politikoje.

„Neatsakingas ir nediplomatiškas Užsienio reikalų komiteto pirmininko elgesys pasitaiko ne pirmą kartą. Matėme, kaip prieš keletą mėnesių jis sukėlė diplomatinį skandalą Sakartvele ir sužlugdė Lietuvos galimybes tarpininkauti deeskaluojant ten kilusį konfliktą.

Dabartinis elgesys, paskutinis interviu apsimetėliams iš Rusijos, ne tik kad paskui buvo išnaudotas mums nedraugiškų valstybių propagandos, bet ir daro Užsienio reikalų komiteto pirmininką pažeidžiamu, diskredituoja Užsienio reikalų komiteto darbą užsienio partnerių akyse.

Siekis apsaugoti parlamentinę diplomatiją nuo anaiptol nediplomatiškų Užsienio reikalų komiteto pirmininko veiksmų ir buvo tai, kas paskatino nepasitikėjimo procedūros inicijavimą“, – sako LVŽS frakcijos seniūnė Seimo narė Aušrinė Norkienė. Teisės ir teisėtvarkos pirmininko pavaduotojos Seimo narės Agnės Širinskienės teigimu, pagal Seimo statutą 1/5 Seimo narių pasirašytu pareiškimu, kuris įteikiamas Seimo pirmininkei, yra pradedama komiteto pirmininko atleidimo dėl nepasitikėjimo procedūra.

„Tokia procedūra visuomet yra kraštutinė priemonė politikoje, kai kitos priemonės yra išsemtos. Tiek LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, tiek kitų opozicinių partijų pirmininkai ragino Ž. Pavilionį prisiimti atsakomybę ir trauktis iš komiteto pirmininkų pačiam.

Vietoje atsakomybės prisiėmimo matėme kitus kolegos veiksmus – kad ir neadekvačius pareiškimus prezidento Gitano Nausėdos atžvilgiu. Tai rodo, kad arogancija ir noras visus kaltinti, o ne diplomatijos pajautimas, jau vadovauja Ž. Pavilionio sprendimams. O tai, einant jo pareigas, tolesnį darbą daro neįmanomu“, – pažymi A. Širinskienė.

Rekomenduojami video