Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Valstiečiai“ pagrasino pasitraukti iš susitarimų dėl gynybos ir užsienio politikos

„Valstiečiai“ vėl grasina pasitraukti iš susitarimų, kuriuos planuoja bendrai priimti parlamente veikiančios partijos. Šį kartą opozicijoje esantys „valstiečiai“ pareiškė, kad pasitrauks iš ruošiamų susitarimų dėl nacionalinio saugumo ir gynybos bei susitarimo dėl užsienio politikos, jei valdantieji priims kelis jiems neįtinkančius įstatymo projektus. Tarp tokių projektų valstybės vadovo statuso suteikimas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui ir pirmadienį pristatytas Civilinės sąjungos įstatymas. Pastarasis projektas, tvirtina „valstietis“ Dainius Gaižauskas,  niekuo nesiskiria nuo diskusijas kėlusio Partnerystės įstatymo.

„Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija oficialiai pareiškia, kad jei bus šie įstatymo projektai priimti, mes iš šių susitarimų išeiname. Todėl, kad valstiečių sąjunga nebemato prasmės su kažkuo kažką pasirašinėti.

Gali būti, kad valstiečių ir žaliųjų sąjunga vėl pasitrauks ir prašys tą padaryti kitų opozicijos partijų“, – Seime žurnalistams sakė D. Gaižauskas.

Politikas argumentavo tuo, kad abu įstatymai neva skaldo Lietuvos visuomenę, kai Ukrainoje vyksta karas.

„Priėmus šių įstatymų projektus visuomenėje vėl kils nepasitenkinimo banga. Būtent šiuo laikotarpiu, kai vyksta karas Ukrainoje“, – teigė „valstietis“.

Paradoksalu, bet susitarimai, iš kurių antradienį „valstiečiai“ pagrasino pasitraukti, kaip tik ir buvo inicijuoti dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje.

Kiek anksčiau Seimas nepritarė „valstiečių“ siūlymui iš antradienio parlamento darbotvarkės išbraukti klausimą dėl valstybės vadovo statuso suteikimo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui V. Landsbergiui. Įstatymo projektą dėl valstybės vadovo statuso suteikimo V. Landsbergiui į Seimo posėdžio darbotvarkę nusprendė įtraukti antradienio rytą posėdžiavusi Seimo seniūnų sueiga.

Pirmadienį valdantieji pristatė Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Valdančiųjų teigimu, šis įstatymo projektas yra kompromisinis variantas, parengtas įsiklausius į nuotaikas visuomenėje.

Rekomenduojami video