Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Valkataujančius šunis šaudys migdančiomis kulkomis?

Savivaldybėje egzistuoja problemų, kurios yra beveik amžinos. Bėda ta, kad tai ne nuolatiniai, įkyriai trukdantys žmonėms trūkumai, verčiantys vienaip ar kitaip reikalą išspręsti. Šios pasirodo retkarčiais, tačiau sistemingai it koks amžinasis žydas ir vėl laikinai prapuola. Iki kito karto.

Viena iš šių problemų - valkataujantys gyvūnai. Šis klausimas savivaldybėje kaskart aktyviai svarstomas, siūlomos įvairios priemonės ir sprendimai. Palengva šurmulys rimsta, šunys ir katės kažkur trumpam išeina ir vėl nusistovi ramybė. Eilinį kartą prisiminti amžinąją problemą privertė telefono skambtis iš Ripeikių kaimo. Žmogus skundėsi, jog kaimo apylinkėse pasirodė valkataujančių šunų pora. Jie ne šiaip vaikštinėja, bet ir kenkia. Anot skambinusio Vytauto Savicko, išbadėję gyvuliai gaudo ir pjauna kates, sekmadienį sumedžiojo usūrinį šunį. Nukentėjo ir ponas Vytautas - įsisukę šunys papjovė jo penkis triušius. Anot žmogaus, šunys iš miško atsineša ir tampo žvėrių kailių, maitos. Anot vyro, baisu, kad šunys netaptų užkrečiamų ligų nešiojimo židiniu. Prie niekdarių kartais prisijungia ir nutrūkę kaimo šunys. „Kavalierių moteris išvijo, o jo šuo liko. Tas ir eina po kaimą. Kai pasakai, pririša, bet neilgam“, - apie vietinius palaidus šunis kalbėjo ponas Vytautas. Anot vyro, nežinia, kur tokiu atveju kreiptis. Jis ketino skambinti Biržų valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, tačiau neturėjo šios įstaigos telefono numerio.

Šios tarnybos viršininkas Adolfas Rinkūnas sakė, jog problema žinoma ir nuolatinė. Anot jo, už valkataujančius šunis yra atsakinga rajono savivaldybė, tačiau problema sprendžiama sunkiai. Vos ne kiekviename kaime yra vienas du tokie šunys. Anot A. Rinkūno, tarnyba gauna nemažai skundų dėl valkataujančių gyvūnų, tačiau klausimas kol kas yra atviras. Pasak viršininko, jis nuolatos primena savivaldybės vadovams apie būtinybę kažkaip spręsti įsisenėjusią bėdą. Dabar reikalai gal pajudės iš vietos, nes, anot A. Rinkūno, savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius ketina įsigyti migdančiomis kulkomis šaudantį šautuvą. Vis tik toks ginklas tik iš dalies spręstų problemą - iš narkozės pabudusius gyvūnus reikia kažkur laikyti.

Anot Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Ričardo Sabo, reikalai nėra tokie geri, kaip norėtųsi. Dėl valkataujančių gyvūnų žmonės turėtų kreiptis į Viešosios tvarkos skyrių. Skyriaus žmonės pirmiausia bando nustatyti buvusius gyvūnų savininkus, žiūri, kokia galimybė tuos šunis sugauti. Tai sudėtinga, nes kol atvažiuoja Viešosios tvarkos skyriaus atstovai, gyvūnai dažniausiai pabėga. Anot R. Sabo, didžiausia problema yra juos pagauti, nes laikyti sugautus šunis galima gyvūnus globojančiose organizacijose bei pas globėjus.

R. Sabas sakė, jog svarstoma migdančiais preparatais šaudančio ginklo įsigijimo galimybė.

„Ne gyvūnas kaltas, kad buvo išmestas likimo valiai. Kaltas jo šeimininkas“, - pabrėžė vedėjas. R. Sabas kalbėjo, kad žmonės turėtų atsakingiau žiūrėti į savo augintinius, tuomet ir valkataujančių gyvūnų problemos neliktų ar ji būtų gerokai paprastesnė.

Širvėnos seniūno pareigas einantis Saulius Eigirdas pažadėjo susisiekti su ponu Vytautu. „Jei tokia bėda spaudžia, važiuosime tų šunų gaudyti“, - nedaugžodžiavo seniūnas.

Antanas Vaičeliūnas

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video