Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vaišės – tik savivaldybės administracijos darbuotojams

Penktadienį, spalio 12-ąją, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, kuriems priskiriami ir dirbantys seniūnijose, linksminosi Raseinių rajone švęsdami Vietos savivaldos dieną. Jiems buvo surengtos vaišės ir kultūrinė programa. O štai tie, kurie formuoja vietos savivaldą – rajono Tarybos nariai – kartu su savivaldybininkais švęsti Vietos savivaldos dienos nė nebuvo pakviesti. Vietoj pasilinksminimo Raseiniuose žmonių išrinktiems rajono politikams buvo pasiūlyta vykti į Vilnių ir dalyvauti oficialiuose „Auksinės krivulės“ apdovanojimuose.

Kiek kainuos, nesako

Nors savivaldos diena buvo minima spalio 10-ąją, jos šventimą kėdainiškiai perkėlė į spalio 12-ąją. Kaip „Rinkos aikštei“ prieš išvykstant į Raseinius pranešė savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis, minint savivaldos dieną bus pasveikinti ir apdovanoti Kėdainių rajono savivaldybės darbuotojai, išdirbę 5, 10, 15 ir daugiau metų.

Kokie apdovanojimai jiems bus įteikti, E. Grigaitis nedetalizavo.

Kiek mokesčių mokėtojams atsieis Vietos savivaldos dienos minėjimas, E. Grigaitis įvardinti nepanoro.

Į šį klausimą jis pateikė štai tokį atsakymą: „Vietos savivaldos diena yra nurodyta LR atmintinų dienų įstatyme. Iš biudžeto programos kultūriniams renginiams – atmintinoms dienos, profesinėms šventėms ir kitiems renginiams iš viso vykdyti skirta 74 250 eurų.“

Paskambinus už informacijos teikimą žiniasklaidai atsakingam mero patarėjui Astijui Krauleidžiui ir paprašius kuo skubiau patikslinti atsakymą į šį klausimą, bei nurodyti, kodėl į Raseinius kartu nebuvo kviečiami vykti ir rajono Tarybos nariai, buvo gautas atsakymas: „Gerai, būtinai patikslinsiu.“ Tačiau praėjus 19 minučių, A. Krauleidis atsiunčia el. laišką: „Labai Jūsų prašau suformuluoti laiške klausimus, į kuriuos atsakysime pagal tvarką.“

Savivaldybininkų linksmybės – „Kirkšnovės“ sodyboje. kirksnove.lt nuotr.

Savivaldybininkų linksmybės – „Kirkšnovės“ sodyboje. kirksnove.lt nuotr.

Spjauna ant įstatymo

O kaip turi dirbti savivaldybė atsakinėdama į klausimus „pagal tvarką“, nurodo Visuomenės informavimo įstatymas, kurio šioji, deja, dažnai nesilaiko. Štai, kad ir šiuo atveju.

Visuomenės informavimo įstatyme yra aiškiai nurodyta, kad: „Informacija, kurią rengiant nereikia kaupti papildomų duomenų, viešosios informacijos rengėjams ir (ar) skleidėjams, žurnalistams pateikiama ne vėliau kaip per vieną darbo dieną, o informacija, kurią rengiant reikia kaupti papildomus duomenis, - ne vėliau kaip per savaitę.“

„Rinkos aikštė“ klausimus apie savivaldos dienos minėjimą savivaldybei pateikė pirmadienį prieš pietus, o į juos atsakymus gavo tik ketvirtadienio rytą, nors akivaizdu, kad jokių papildomų duomenų valdininkams nereikėjo rinkti rengiant atsakymus.

Lyg to būtų maža, paprašius sukonkretinti atsakymus į aptakiai atsakytus klausimus, vėl pasiūlyta laukti atsakymų, į kuriuos, pasak A. Krauleidžio, bus atsakyta „pagal tvarką.“

O tvarką savivaldybės valdininkai suvokia ne taip kaip numato įstatymas, bet taip, kaip jie patys sugalvoja. Štai kad ir kiti „Rinkos aikštės“ redakcijos klausimai, pavyzdžiui, apie nesklandumus organizuojant seniūnaičių rinkimus, savivaldybei buvo pateikti prieš mėnesį – rugsėjo 10 dieną, o atsakymų į juos iki šiol taip ir nesulaukta...

Iš sodybos atsiveria įspūdingi gamtos vaizdai. kirksnove.lt nuotr.

Iš sodybos atsiveria įspūdingi gamtos vaizdai. kirksnove.lt nuotr.

Mero pažadai nuėjo vėjais

Ir tai, toli gražu, ne vieninteliai atvejai, kai Kėdainių rajono savivaldybė nesilaiko Visuomenės informavimo įstatymo ir trukdo „Rinkos aikštei“ atlikti savo tiesioginį darbą.

Dar 2016 metų lapkričio mėnesį „Rinkos aikštė“ raštu kreipėsi į rajono merą S. Grinkevičių, informuodama, kad savivaldybė nuolat pažeidinėja Visuomenės informavimo įstatymą.

Bemaž po mėnesio buvo gautas mero atsakymas: „ užtikriname, kad ateityje bus laikomasi aukščiau minėto įstatymo nuostatų.“

Tačiau, kaip dabar jau akivaizdu, mero pažadai nuėjo vėjais – savivaldybės atstovai spjauna į įstatyme numatytus terminus ir nė nesivargina pateikti informacijos laiku.

Linksmybės – „Kirkšnovėje“

Nepaisant savivaldybės atstovų pastangų nepateikti laiku informacijos, o gal net ir dalį jos nuslėpti, „Rinkos aikštei“ pavyko išsiaiškinti, kur ir maždaug už kiek linksminosi valdininkai.

Pasirodo, savivaldos dieną jie šventė netoli Ariogalos esančiame Darbutų kaime. Dubysos regioniniame parke prabangiai įrengtame švenčių, seminarų ir poilsio centre „Kirkšnovė“.

Paskambinus į šį centrą paaiškėjo, kad planuojant vakarėlį be nakvynės, už maistą vienam asmeniui reikėtų sumokėti apie 30 eurų.

Švęsti savivaldos dienos į šią sodybą turėjo vykti 80 savivaldybininkų, bent jau taip teigė E. Grigaitis. „Rinkos aikštės“ žiniomis, visi važiuojantieji turėjo „mestis“ po 15 eurų, vadinasi, nesunku paskaičiuoti, kad jei minėtoje sodyboje maistas vienam asmeniui kainuoja apie 30 eurų, savivaldybei galimai teko sumokėti už šį vakarėlį apie 1 tūkst. 200 eurų. O kur dar transporto išlaidos ir ilgiausiai dirbančių darbuotojų apdovanojimams skirtos lėšos?

 

Kristina KASPARAVIČĖ

Rekomenduojami video