Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Vaiko pinigai“ pervedami ir į parduotuvių korteles: apsukresni juos vis tiek sugeba išleisti alkoholiui

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad jau vykdoma praktika, kai „vaiko pinigai“ pervedami asocialioms šeimoms ne į banko sąskaitą, o į prekybos centro kortelę. Taip norima užtikrinti, kad pinigai pasieks vaikus, tačiau ministras pastebi, kad apsukresni gyventojai nuo šios sistemos sugeba išsisukti.

Jau kurį laiką socialinės paramos darbuotojai turi galimybių „vaiko pinigus“ naudoti kitais būdais, neišmokant grynais, neišmokant į sąskaitas, bet pinigus pervedant į konkretaus prekybos centro kortelę, kuria suaugę galėtų naudotis.

Vis dėlto, pasak ministro, apsukrūs gyventojai tokią priemonę apeina.

Neretai tuos pinigus paverčia produktais, produktus parduoda, paverčia juos į grynus pinigus, tada gali įsigyti alkoholio ar kitų priemonių, skirtų ne vaiko gerovei.

Ministro teigimu, yra vykdomos ir kitos priemonės, kad „vaiko pinigai“ prisidėtų prie vaikų išlaikymo, – būrelių užtikrinimas, komunalinių mokesčių padengimas.

Nuo sausio 1 d. vaiko priežiūros išmoka siekia 60 eurų visoms šeimoms ir 100 eurų neįgalius vaikus auginančioms, daugiavaikėms bei nepasiturinčioms šeimoms.

Rekomenduojami video