Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vaikams uostyti prezervatyvų tikrai neduos?

Kas Kėdainių rajono vaikus mokys gyvenimo įgūdžių ir lytinio ugdymo?

Gyvenimo įgūdžių pamokos, kurios jau po trejų metų turės būti vedamos akredituoto specialisto, sukėlė didelę audrą visuomenėje. Apie lytiškumo ugdymą pasklido nemažai ne tik pagrįstos informacijos, bet ir daug skandalingų melagingų gandų, tad tėvai į mokyklas suskubo nešti prašymus, kad jų vaikai gyvenimo įgūdžių pamokų galėtų nelankyti. Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tokios galimybės nesuteikia nė vienam – gyvenimo įgūdžių pamokos yra privalomos kiekvienam moksleiviui. O štai mokyklos susiduria su nauja problema – surasti mokytojus, galinčius vesti tokias pamokas.

Jau prieš keletą metų buvo siūloma vaikams uostyti prezervatyvus

Dotnuvos pagrindinės mokyklos direktorius Rimantas Urbonavičius sako, kad tai, kaip per gyvenimo įgūdžių pamokas su vaikais bus kalbama apie lytiškumą, priklauso tik nuo paties mokytojo. Jis pasakojo pats jau gerokai seniau baigęs sveikos gyvensenos mokytojų kursus, tačiau pasirinkęs vaikus apie lytiškumą šviesti kitaip nei tuo metu siūlė užsieniečiai dėstytojai.

„Aš pats prieš jau nežinia kiek metų baigiau sveikatos mokytojų kursus, kuriuos užsieniečiai vedė ir davė į rankas prezervatyvus, liepdavo pauostyti, perduoti kitiems, dalijo ir rodė moteriškus higienos paketus.  

Žinau, kad kiti mokytojai mokyklose viską taip pat parodė, tai sakė, kad vaikai išmėtė viską, berniukai tuos prezervatyvus išdraskė, bet aš tai vaikams tokių dalykų net nerodžiau ir pasirinkau mokyti kitaip.

Tad, žinoma, jei ateis mokytojas, kuris linksta į tą pusę, tai ir pasakos, kad yra gėjai, lesbietės ir kiti dalykai, nors dabar, manau, vaikai patys labai gerai viską žino“, – sakė direktorius ir pridūrė, kad mokyklos vadovas kiekvienoje pamokoje negali sėdėti ir sutikrinti, ką visgi mokytojas iš tiesų kalba su vaikais.

Šėtos gimnazijoje gyvenimo įgūdžių mokys vaikų mėgstamas pedagogas

Gyvenimo įgūdžių pamokos Šėtos gimnazijoje kaži kokio nerimo taip pat nesukėlė.

„Iki 2026 metų gyvenimo įgūdžių programą gali dėstyti bet kuris mokytojas, ir tai atsispindės darbo užmokestyje. Nuo 2026 metų šį dalyką turės dėstyti specialistas, baigęs ne trumpesnius nei 250 valandų kursus.

Tad mes siunčiame savo technologijų mokytoją, kuris labai mėgstamas mokinių, į tuos kursus, o kol juos baigs, jis vaikams ir dėstys šią programą“, – sakė M. Danilevičius.

Šviesioji gimnazija programos nekeis

Jam antrina ir Šviesiosios gimnazijos vadovė Violeta Liutkienė, kuri sakė, kad ar šiaip, ar taip gimnazijoje buvo lytiškumo pamokos, tad kažko naujo ugdymo programoje nė neatsiras.

„Kai visi kalba apie lytiškumo programą, tai nėra gyvenimo įgūdžių programa, tai tik vienas iš komponentų. Mes turėjome lytiškumo ugdymo programą, tad gyvenimo įgūdžių programoje ta pati pedagogė naudosis jau turimais šaltiniais, kuriuos naudojo ir iki šiol. Kitas gyvenimo įgūdžių pamokas ves pedagogas, iki šiol mokęs civilinės saugos.

Nemanau, kad pas mus kažkas pasikeis“, – sako V. Liutkienė ir priduria, kad reikalingus kursus baigs ir programą mokyti vėliau galės mokyklos pavaduotoja ugdymui.

„Atžalyno“ gimnazijoje taip pat nėra problemos

„Atžalynas“ taip pat gyvenimo įgūdžių pamokoms kažkokio išskirtinio dėmesio neskiria, mat panašaus turinio mokymai vaikams vykdavo ir seniau.

„Panašią programą mes turėjome visada, jau daug metų. Vaikus pažindindavome su dokumentais, socializacija, civiline sauga ir pan. Lytiškumo programos atskirai nebuvo, ji buvo integruota į biologiją, kitus dalykus.

Dabar ji taps gyvenimo įgūdžių programos dalimi, nematau tame problemos. Manau, viskas priklauso nuo mokyklos ir mokytojo, ką ten reikės dėstyti.

Tikrai nebus taip, kad vaikus ten mokys nežinia ko“, – tikina Gintaras Petrulis ir priduria, kad mokytojai galės lankyti kursus, o socialinis pedagogas, kuris ves programą, rinksis mokomąją medžiagą iš ministerijos pateiktų rekomendacijų.

Ramina tėvus: vaikų nemokys, kaip santykiauti

Tuo tarpu kai kurių savivaldybių merai imasi papildomų žingsnių ir ramina tėvus, kad gyvenimo įgūdžių pamokose vaikai tikrai nebus mokomi lytiškai santykiauti ir panašių dalykų.

Pavyzdžiui, Širvintų merė Živilė Pinskuvienė apie tai paskelbė socialiniame tinkle.

„Mūsų rajono mokyklose gyvenimo įgūdžiais NEBUS nei lytiniai santykiai tarp vienos lyties vaikų, nei oralinio sekso barjerinės plėvelės naudojimas.

Širvintiškių mokinių tėvai gali būti ramūs.

Gyvenimo įgūdžių pamokas ves jau anksčiau mokyklose dirbantys įvairių sričių mokytojai, mažiesiems darželinukams, pradinukams šis dalykas, kaip ir anksčiau, bus integruotas į mokomuosius dalykus.

Gavau direktorių patikinimą, jog gyvenimo įgūdžių pamokose bus koncentruojamasi į sveikos gyvensenos, higienos, žalingų įpročių ir smurto prevencijos problemas, mokiniams aktualius klausimus“, – rašė ji.

Rekomenduojami video