Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vaikai valė Dotnuvėlės upelį ir mokėsi tausoti gamtą

Saulėtą ir gražų trečiadienio rytą Kėdainių pagalbos šeimai centro vaikai rinkosi J. Biliūno gatvėje, kur susitiko su aplinkosaugos reindžeriu Ruslanu Linevu. Vaikai kartu su reindžeriu ne tik valė Dotnuvėlės upelį, bet ir mokėsi mylėti bei tausoti gamtą, tinkamai ir atsakingai naudoti gamtos išteklius.

Susibūrė talkon

„Mes su šiais vaikais bendraujame gana dažnai, mat jie ateina pasimaudyti į Dotnuvėlės upelį netoli J. Biliūno gatvės. Aš vaikus mielai priimu. Tik visada primenu, kad upelį ir jo prieigas reikia tausoti, kad jokiu būdu negalima šiukšlinti ir teršti. Nusprendėme kartu su pedagogais organizuoti upelio valymo akciją, kurios metu vaikai pamatytų, kiek negerų dalykų pridaro žmonės, teršdami upes. Vaikai turėjo atlikti ir namų darbus – ant popieriaus nupiešti ir parašyti kokioje aplinkoje jie norėtų gyventi“, – sako akcijos sumanytojas R. Linevas.

Vaikai turėjo atlikti ir namų darbus – ant popieriaus nupiešti ir parašyti kokioje aplinkoje jie norėtų gyventi. Jų darbus vertino aplinkosaugos reindžeris R. Linevas ir LPF „Viltis-Vikonda“ vadovė Irena Staliorienė.

Vaikai turėjo atlikti ir namų darbus – ant popieriaus nupiešti ir parašyti kokioje aplinkoje jie norėtų gyventi. Jų darbus vertino aplinkosaugos reindžeris R. Linevas ir LPF „Viltis-Vikonda“ vadovė Irena Staliorienė.

Traukė padangasDidelis būrelis vaikų kartu su R. Linevu ir pgalbininkais priešaky nužingsniavo prie upelio, kuriame buvo keletas mažesnių ir viena didelė padanga. R. Linevas įbridęs į upelį užkabino padangą kabliu, o po to visi kartu bendromis jėgomis talkininkai didžiulę traktoriaus padangą ištraukė lauk iš vandens. Vaikai taip pat rinko ir kitas piktavalių išmestas šiukšles tiek iš upelio, tiek jo pakrantėse.

Svarbu suvokti

„Visa šitą rimtą dalyką mes atliekame žaidimo forma. Labai svarbu, kad vaikai suprastų, kad gamta yra visų mūsų namai. Svarbu, kad vaikai suvoktų, jog teršti gamtą ne tik nemadinga, bet ir labai negražu. Tiesiog reikia dirbti su jais, aiškinti, kad jie suprastų. Toks ir buvo šios gražios akcijos tikslas. O upeliu ir jo teikiamais malonumais galime mėgautis visi. Gamta taip mums atsidėkoja“, – teigė R. Linevas.

Ledai ir blynai

O kad darbo metu vaikams nepritrūktų jėgų, juos koncernas „Vikonda“ vaišino ledais. Vaikučiai garžiųjų ledų privalgę netinginiavo, o toliau aktyviai rinko šiukšles, turškėsi vandenyje. Labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ vadovė Irena Staliorienė džiaugiasi tokiomis akcijomis ir sako, kad jos yra labai graži ir naudinga idėja, prie kurių koncernas visada mielai prisideda ir prisidės.

Paleido laisvėn

R. Linevas vaikams pasiūlė dar vieną atrakciją – į Dotnuvėlės upelį paleisti gyvų žuvų – linukų, kad jie gyventų ir daugintųsi.

„Labai svarbu pats procesas. Svarbu, kad vaikai suprastų, kad norint iš gamtos imti, pirma jai reikia duoti. Svarbu, kad vaikai suprastu, kaip tinkmai naudoti gamtos išteklius, kad ir žmogui, ir gamtai būtų gerai“, – apibendrino R. Linevas ir nuskubėjo ant laužo vaikams kepti gardžių blynų ir taip gražiai ir garžiai pietumis užbaigti talką.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video